MFT „Baltic Cup”. Jeden z najpiękniejszych turniejów w Polsce

Zbliża się jeden z największych turniejów tanecznych w Polsce. Międzynarodowy Festiwal Tańca „Baltic Cup” organizowany jest już po raz 23. W dniach od 20 do 22 października na parkiecie w Elblągu zaprezentują się pary taneczne stanowiące europejską i światową czołówkę. Zapraszamy do oglądania tego wspaniałego widowiska i do gorącego kibicowania wszystkim uczestnikom!

W ramach festiwalu odbędą się dwa prestiżowe rankingowe turnieje pod egidą Światowej Federacji Tańca Sportowego (WDSF): WDSF World Open Latin i WDSF World Open Standard. Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca „Baltic Cup” rozegrane zostaną także otwarte mistrzostwa Polski – 28. Polish Open Championships, w których udział mogą wziąć także pary spoza Polski. Będzie to najbardziej prestiżowy turniej dla tancerzy sportowych w naszym kraju.

Trwający trzy dni festiwal to turniej, podczas którego tancerze rywalizują ze sobą w prawie 20 kategoriach. Na głównych turniejach – WDSF World Open, których finały rozgrywają się na wieczornych galach, będzie można zobaczyć pary latynoamerykańskie (w sobotę) i standardowe (w niedzielę). Co roku festiwalowi towarzyszą także rankingowe zawody i pokazy specjalne. W tym roku będzie to nowy format zawodów przygotowany przez Światową Federację Tańca Sportowego - WDSF Rising Stars World Challenge Cup Standard (w piątek). Dodatkowo tegoroczna edycja zostanie wzbogacona o Mistrzostwa Europy w Tańcach Standardowych U21, które będą rozgrywane podczas drugiego dnia zawodów (w sobotę). Najlepsi tancerze zdobędą puchary, medale, nagrody finansowe i punkty rankingowe.

Mamy nadzieję, że MFT „Baltic Cup” dostarczy uczestnikom niezapomnianych wrażeń, doznań artystycznych i przeżyć sportowych. Tego samego życzymy wszystkim kibicom, którzy zasiądą na trybunach Hali Sportowo - Widowiskowej MOSiR przy al. Grunwaldzkiej 135 w Elblągu.

 

Patronat Honorowy nad 23. MFT „Baltic Cup” objęli: Kamil Bortniczuk, Minister Sportu i Turystyki, Gustaw Marek Brzezin, Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego oraz Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl, Radio Eska Elbląg, Telewizja Truso.tv, Express Elbląg, Radio Olsztyn, Bogaty Region, Dziennik Elbląski i Gazeta Olsztyńska.

Organizatorami imprezy są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Polski Związek Sportu Tanecznego i Stowarzyszenie Jantar.

23 edycja Międzynarodowego Festiwalu „Baltic Cup” dofinansowana jest z części środków budżetu państwa, której dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Wydarzenie współfinansowane jest również ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a także realizowane przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląga.

 

Bilety na trybuny:
Piątek: 50 zł/os
Sobota: 60 zł/os
Niedziela: 60 zł/os


Bilety przy stolikach:
Piątek: 100 zł/os
Sobota: 1 rząd (przy parkiecie) 150 zł/os, 2 rząd 120 zł/os
Niedziela: 120 zł/os

 

Zakup i rezerwacja biletów ON-LINE:

20.10.2023 (piątek) - TRYBUNY--->>>
20.10.2023 (piątek) - STOLIKI--->>>

21.10.2023 (sobota) - TRYBUNY--->>>
21.10.2023 (sobota) - STOLIKI--->>>

22.10.2023 (niedziela) - TRYBUNY--->>>
22.10.2023 (niedziela) - STOLIKI--->>>

 

Bilety można kupić także w kasie w CSE „Światowid” w Elblągu. W dniu turnieju bilety będzie można zakupić w kasie w HSW MOSiR przy al. Grunwaldzkiej.

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera