Trwają taneczne emocje

Za nami drugi dzień Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup. Pierwszy dzień imprezy (piątek) dał nam odpowiedź na pytanie, które pary zwyciężyły w nowym formacie tanecznym Rising Stars. Dziś dowiedzieliśmy się, która para została Mistrzami Europy u-21 w tańcach standardowych.


WDSF Rising Stars World Challenge Cup Standard – nowy format zawodów tanecznych przygotowany przez Światową Federacja Tańca Sportowego - cieszył się sporą popularnością wśród par. Na elbląskim parkiecie podziwiać mogliśmy tancerzy z wielu krajów świata (Włochy, Czechy, Chiny, Malta, Dania i oczywiście Polska). Ideą zawodów było stworzenie możliwości najlepszym tancerzom udziału w Mistrzostwach Świata. Dwie pary otrzymały taką nominację. Byli to: włoska para Grande Sebastiano i Farinaccio Moorea oraz tancerze z Chin Ding Yuan i Wang Ruifeng. O sporym pechu mogą mówić tancerz z Torunia: Haftka Pawel z Grzeską Oliwią, którzy zajęli trzecie miejsce w zawodach i nie pojadą na Mistrzostwa Świata. Tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar Protsenko Oleksii  i Wieteska Julia zawody skończyli na 11 miejscu.

Wyniki pierwszego dnia turnieju dostępne w linku poniżej:
dzień 1

Drugi dzień festiwalu przyniósł rozstrzygnięcia związane z Mistrzostwami Europy u-21 w tańcach standardowych. Wysoki poziom sportowy, niesamowite emocje i zjawiskowa atmosfera – tak w skrócie można określić te zawody. Po zaciętej rywalizacji najlepsi okazali się: Sardari Dumitru i Wederkinck Melissa z Mołdawii. Drugie miejsce zajęli Rumuni Clit Serban Constantin i Gioncada Aurora. Trzecie miejsce na podium przypadło Bessonov Aleksey i Barjabin Sarah Sofie, reprezentantom Estonii. Na czwartym miejscu Mistrzostwa zakończyli Polacy: Mijalski Marcel i Wojteczek Julia.

Wyniki drugiego dnia turnieju dostępne w linku poniżej:
dzień 2

Przed nami trzeci i ostatni dzień tanecznych zmagań w ramach 23. edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 10:00.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera