Elbląg znów był stolicą tańca

Zakończyła się 23. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tanecznego Baltic Cup. To była prawdziwa uczta dla miłośników tańca. Zgromadzona w Elblągu publiczność mogła podziwiać najlepszych tancerzy.

Przez trzy dni (od piątku do niedzieli) pary taneczne z całego świata zaprezentowały się w tańcach standardowych i latynoamerykańskich przed międzynarodowym gronem sędziowskim. Nie brakowało zaskakujących rozstrzygnięć, emocjonujących finałów i łez szczęścia. To wszystko przy niesamowitym wsparciu licznie przybyłej publiczności.

Były to trzy dni wypełnione pasją, wrażeniami i emocjami, a wszystko to za sprawą pięknej sportowej rywalizacji i fantastycznej muzyki – powiedział Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

– W Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Baltic Cup” startują nie tylko finaliści mistrzostw świata, ale także młodzi tancerze, których określamy mianem wschodzących gwiazd – dodała Magdalena Czarnocka-Kaptur, wicedyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu – Ogólna liczba tancerzy biorących udział w tej edycji jest bardzo satysfakcjonująca, co świadczy o tym, że renoma i atmosfera Baltic Cup zachęca do udziału w tym Festiwalu.

Wyniki trzeciego dnia turnieju dostępne w linku poniżej:
dzień 3

Zdjęcia z MFT Baltic Cup do obejrzenia tutaj:
galeria

Patronat Honorowy nad 23. MFT „Baltic Cup” objęli: Kamil Bortniczuk, Minister Sportu i Turystyki, Gustaw Marek Brzezin, Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego oraz Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Elbląska Gazeta Internetowa PortEl.pl, Radio Eska Elbląg, Telewizja Truso.tv, Express Elbląg, Radio Olsztyn, Bogaty Region, Dziennik Elbląski i Gazeta Olsztyńska.

Organizatorami imprezy są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Polski Związek Sportu Tanecznego i Stowarzyszenie Jantar.

23 edycja Międzynarodowego Festiwalu „Baltic Cup” wraz z Mistrzostwami Europy w Tańcach Standardowych u-21 dofinansowana jest z części środków budżetu państwa, której dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Wydarzenie współfinansowane jest również ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a także realizowane przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląga.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera