Premiery filmowe w Kinie Światowid

Pomysł na weekend? Kino Światowid w Elblągu! Super filmy i najtańszy bilet w mieście. Zobacz, co gramy od 10 listopada.

 

Polowanie”

Film ukazujący mechanizmy układów politycznych oraz dramatyczne efekty, do których doprowadza przemożna chęć posiadania władzy. Porusza niewygodny społecznie i politycznie problem. „Polowanie” od 10 listopada w Kinie Światowid.

Każde miasteczko ma swoje tajemnice. Boleśnie przekonuje się o tym Michał Król – przedsiębiorca, który zostaje burmistrzem. Trafia w sam środek układu, który chce go zniszczyć. Skorumpowani urzędnicy, oszustwa finansowe i medialne manipulacje stają się jego codziennością. Musi odpierać ataki tych, którym zaszedł za skórę. W pewnym momencie zaczyna bać się o życie swoje i swojej rodziny. Mimo trudności, z którymi się mierzy, nie poddaje się, pozostaje wierny swoim ideałom i działa dla dobra lokalnej społeczności. Przyjdzie mu za to jednak zapłacić wysoką cenę. Nowy film twórców „Układu zamkniętego” wbija w fotel i trzyma w napięciu do ostatniej minuty. Choć czasem trudno w to uwierzyć, inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami. Ta historia mogła spotkać każdego z nas...

Pełen zwrotów akcji oraz obnażający naszą rzeczywistość polityczną. „Polowanie” od piątku w Kinie Światowid.

 

Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry!”

A jeśli zabawa w chowanego, wisielca czy berka posunie się za daleko? "Raz, dwa, trzy... wchodzisz do gry!" od 10 listopada w Kinie Światowid.

W horrorze „Raz, dwa, trzy... wchodzisz do gry!” produkcji legendarnych braci Russo, grupa nastolatków z miasteczka Salem odkrywa przeklęty nóż z prowokującym zaklęciem. Uwolniony demon zmusza ich do grania w makabryczne, śmiercionośne wersje gier z dzieciństwa, stawiając przerażające ultimatum: grasz lub giniesz.

Zabawa może się okazać śmiertelnie ryzykowna. „Raz, dwa, trzy… wchodzisz do gry!” od piątku w Kinie Światowid.

 

Inspektor Pająk”

Komiczna animacja nie tylko dla najmłodszych widzów. Wiele zwrotów akcji i fantastyczne dialogi a wszystko to zwieńczone puentą. „Inspektor Pająk” od 10 listopada w Kinie Światowid.

Wsiadając na pokład luksusowego samolotu Inspektor Pająk spodziewał się odpoczynku w miłym towarzystwie. Niestety wśród pasażerów znajduje się tajemniczy złoczyńca. To za jego sprawą w niepokojących okolicznościach znikają kolejni podróżni. Najlepszy śledczy na świecie wkracza do akcji i rozpoczyna śledztwo. Podejrzanych jest wielu, a tropy plączą się jak nitki pajęczej sieci. Wszystko wskazuje na to, że ktoś wciąga Inspektora w niebezpieczną intrygę, by wyrównać z nim dawne rachunki. Trudno będzie mu odnaleźć czarny charakter wśród tak kolorowej gromady, ale na jego szczęście, owady zostawiają ślady!

Dynamiczna akcja, intrygujące postacie, mnóstwo humoru i ekscytujące śledztwo, które da do myślenia nie tylko najmłodszym. „Inspektor Pająk” od piątku w Kinie Światowid.

 

Siostrzeństwo świętej sauny”

Opowieść o sile siostrzeństwa, pięknie każdego ciała i oczyszczającej mocy saun. Film, który zabiera widownię w podróż w głąb życiodajnego lasu. „Siostrzeństwo świętej sauny” od 10 listopada w Kinie Światowid.

Grupa kobiet zbiera się w tradycyjnej saunie, żeby wspólnie się zrelaksować, śpiewać i gotować, ale przede wszystkim dzielić między sobą najgłębsze sekrety, przemyślenia i czerpać siłę ze wspólnoty. W rozgrzanej, intymnej przestrzeni wypędzają z siebie lęki i wstyd, odzyskując energię do życia. Ta uniwersalna historia kręcona przez 8 lat przedstawia także fenomen estońskiej dymnej sauny wpisanej na Listę UNESCO.

Estoński kandydat do Oscara® i Europejskich Nagród Filmowych. „Siostrzeństwo świętej sauny” od piątku w Kinie Światowid.

 

Uwierz w Mikołaja”

Wyjątkowa produkcja dedykowana wszystkim. Komedia w świątecznym stylu i gwiazdorskiej obsadzie. „Uwierz w Mikołaja” od 10 listopada w Kinie Światowid.

Agnieszka z powodu gwałtownej śnieżycy zostaje odcięta od reszty świata w urokliwej górskiej chatce, a na jej drodze pojawia się tajemniczy i przystojny mężczyzna w stroju Świętego Mikołaja. Pięcioletnia Zosia wraz ze swoją mamą, mimo kiepskiej sytuacji finansowej, próbują przygotować tradycyjną rodzinną wigilię, a pomóc im w tym może Robert – pełniący służbę w Święta samotny policjant, który z czystej potrzeby serca chce dla kogoś zrobić coś dobrego. Ten magiczny czas to również szansa, aby pewien mężczyzna ponownie spędził Boże Narodzenie ze swoją ukochaną z dawnych lat – o ile oczywiście kobieta jego życia znajdzie chwilę spokoju, mając pod opieką zwariowanych i nieobliczalnych pensjonariuszy domu opieki „Happy End”. Niech zwycięży magia świąt i magia miłości!

Wspaniały film o magii świąt pokazujący jak bardzo przewrotny potrafi być los. „Uwierz w Mikołaja” od piątku w Kinie Światowid.

 

A już 11 listopada zapraszamy na Dzień Kina Polskiego

To wyjątkowa okazja, aby obejrzeć wspaniałe polskie produkcje. W tym roku mamy dla widzów trzy seanse.

Do wyboru następujące filmy:

"PSY" w reżyserii Władysława Pasikowskiego z kultową rolą Bogusława Lindy,
"CHŁOPI" - polski kandydat do Oscara, który szturmem zdobywa kina,
"TEŚCIOWIE 2" - kontynuacja komediowego hitu w gwiazdorskiej obsadzie.

Bilety na każdy z tych seansów będzie kosztował jedynie 11 zł!

 

 

Bilety można nabyć:
- online – www.bilet.swiatowid.elblag.pl,
- w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14:30 do 20:30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30,
- w biletomacie znajdującym się w holu CSE „Światowid” w Elblągu (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00.

 

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera