Szkolenie z zakresu tańców latynoamerykańskich

W dniach 10-11 listopada odbyło się szkolenie dla par Elbląskiego Klubu Tańca JANTAR realizowane w ramach zadania – Taniec sportem przeciwdziałającym uzależnieniom.

Zadanie - Taniec sportem przeciwdziałającym uzależnieniom - realizowane jest od marca 2023. Podzielone jest na kilka działań i grup docelowych. Jedną z nich są tancerze Elbląskiego Klubu Tańca JANTAR.

Podczas rocznego cyklu szkoleniowego, tancerze biorą udział w szkoleniach z trenerami klubu, które są uzupełniane przez zapraszanych do współpracy szkoleniowców z zewnątrz –mówi Mateusz Czyżyk Wiceprezes Stowarzyszenia Jantar – Nasz klub specjalizuje się w tańcach standardowych więc w tym roku na szkolenia wybraliśmy specjalistów od łaciny.  

Tym razem do elbląskich par przyjechał trener z Warszawy – Mariusz Grzejszczak, który konsultuje polskie pary taneczne z czołówki rankingu tanecznego. Jest cenionym i uznawanym specjalistą z zakresu tańców latynoamerykańskich.

Trenerzy zewnętrzni oprócz przekazywanej nowej wiedzy, mogą obiektywnie oceniać poziom taneczny zawodników, pokazywać dalsze kierunki rozwoju, słabe i mocne punkty każdej pary tanecznej. Jest to także obiektywna ocena sportowców, pozbawiona emocji.      

Obecnie pary przygotowują się do startów na Mistrzostwach i Pucharze Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

 

Szkolenie realizowane w ramach zadania - Taniec sportem przeciwdziałającym uzależnieniom – dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Elbląg.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera