Wystawa: Woda - stany skupienia, przepływy, energia | Sztuka emocji przelana na płótna

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na wystawę malarstwa Magdaleny Wesołowskiej. Wernisaż odbędzie się w środę, 29 listopada o godz. 18:00 w Galerii Nobilis. Prace artystki inspirowane są żywiołem wody. Jej sztuka jest ukazaniem wewnętrznych emocji artystki przelanych na płótna i papier. Wstęp wolny, zapraszamy!

Ważnym aspektem wystawy Magdaleny Wesołowskiej jest przedstawienie odbiorcom warsztatu malarskiego artystki. Ciekawy jest również fakt, w jaki sposób malarka wykonała swoje prace, z jakimi emocjami mierzyła się podczas procesu tworzenia dzieł.

Oglądając cykl obrazów, możemy przejść przez wszystkie stany skupienia wody, ale także przez wewnętrzne uczucia malarki przelane na płótna i papier. Symboliczne znaczenie wody w obrazach artystki pozwala na swoiste oczyszczenie: myśli, duszy i serca. Swoją twórczością bowiem autorka zabiera nas do abstrakcyjnego świata oraz daje poczucie spokoju i wytchnienia, które możemy odnaleźć m.in. w kojących kolorach jej obrazów.

Magdalena Wesołowska (ur. 1981 r.) - to malarka, edukatorka, inicjatorka działań twórczych. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dyplom z w malarstwa uzyskała w pracowni prof. Tadeusza Rusa w 2007 roku. W 2023 roku otrzymała Stypendium Artystyczne Miasta Bytomia. Jest członkiem ZPAP/Katowice.

Świadomą artystką została po latach przemyśleń i wtedy też powróciła do malarstwa abstrakcyjnego o charakterze kontemplacyjnym, który mocno bazuje na emocjach i stanach świadomości artystki. Jej zróżnicowana materia malarska pełna jest tajemniczych przestrzeni i wielowarstwowych struktur. Ukazuje to poprzez rytm i intensywność barw oraz kontrast pomiędzy nimi.

Wystawa: Woda - stany skupienia, przepływy, energia
Data: 29.11.2023 r. (środa), godz. 18:00
Miejsce: Galeria Nobilis, CSE „Światowid” w Elblągu

Zapraszamy, wstęp wolny!

Zobacz również

Zapisz się do newslettera