Kto wygra Puchar dla super pary na Elbląskiej Lidze Tańca?

Chętnych na wywalczenie miejsca na najwyższym stopniu podium jest sporo, ale kto wygra Puchar dla Super Pary Elbląskiej Ligi Tańca okaże się 14 grudnia.

W czwartek 14 grudnia na sali widowiskowo-sportowej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” o godz. 18:00 odbędzie się turniej podsumowujący Elbląską Ligę Tańca. Jest to przedsięwzięcie realizowane w ramach zadania „Taniec sportem przeciwdziałającym uzależnieniom” dofinansowanego ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Elbląska Liga Tańca to projekt w ramach, którego przez 4 miesiące uczniowie z trzech elbląskich szkół podstawowych – SP 1, SP 15 i SP 21 uczyli się tańca towarzyskiego. Zajęcia odbywały się na szkolnych salach gimnastycznych i prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów. Grudniowy turniej będzie podsumowaniem projektu i sprawdzeniem nabytych umiejętności.

Wszyscy uczestnicy zatańczą dwa tańce standardowe: walca angielskiego, walca wiedeńskiego i dwa latynoamerykańskie - sambę, cha-chę.

Turniej ma charakter punktowy. Dzieci prezentować się będą przed 5-osobową komisją sędziowską, która oceniać będzie ich występ – mówi trener tańca Mateusz Czyżyk Punkty za każdy taniec zostaną podsumowane i wyłonimy najlepszych tancerzy Elbląskiej Ligi Tańca.

Wszyscy otrzymają medale i upominki. Dodatkową atrakcją będą pokazy w wykonaniu par z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Jantar”, które realizuje pomysł przy pomocy CSE „Światowid”.

Działanie Elbląska Liga Tańca realizowane jest w ramach zadnia „Taniec sportem przeciwdziałającym uzależnieniom” dofinansowanego ze środków Gminy Miasto Elbląg.

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera