Srebrna formacja!

Młodzi tancerze z formacji Jantar Elbląg zajęli drugie miejsce na Międzynarodowych Zawodach Tanecznych Dance Cup Vienna 2023 w Austrii. Jest to ogromny sukces naszych zawodników i dobry prognostyk przez mistrzowskimi turniejami, w których wystartuje formacja w roku 2024!

Skład formacji Jantar Elbląg tworzą zawodnicy w wieku 14, 15 lat. Podczas zawodów rywalizują natomiast z seniorami – doświadczonymi tancerzami, dla których tego typu zawody to pewnego rodzaju rutyna. Tym większe brawa należą się elbląskiej formacji. Stanęła ona na wysokości zadania. Tancerze pokazali się z bardzo dobrej strony i dzięki determinacji i zaangażowaniu zajęli wysokie, drugie miejsce – relacjonują trenerzy formacji Anna i Mateusz Czyżyk.

Do zwycięstwa w Dance Cup Vienna 2023, elbląskiej formacji Jantar Elbląg zabrakło niewiele – jednej najwyższej oceny sędziowskiej.

Formacja Jantar Elbląg w roku 2024 wystartuje w Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Świata. Będzie to element przygotowań do udziału w Mistrzostwach Świata Formacji Tanecznych, które w roku 2025 najprawdopodobniej odbędą się w Elblągu.

MATERIAŁ WIDEO:

Zobacz również

Zapisz się do newslettera