Na dużym ekranie o architekturze dawnego Elbląga

Jak wyglądał Elbląg przed zburzeniem i spaleniem w roku 1945? Czy podobałby nam się dziś i czy dobrze czulibyśmy się w nim? Co zostało bezpowrotnie utracone, a co udało się ocalić? Jaki miało to wpływ na tworzenie się społeczności nowych mieszkańców? Na te i jeszcze wiele innych pytań o kształt i obraz Elbląga, którego nie ma, odpowiedzi szukać będą uczestnicy najbliższego seansu z cyklu „Elbląg na dużym ekranie”.

Gościem specjalnym będzie prof. Maria Lubocka-Hoffmann, historyk sztuki, konserwator zabytków, autorka koncepcji odbudowy Starego Miasta, w latach 1975-2002 wojewódzka konserwator zabytków w Elblągu. W 2023 roku wyszła najnowsza książka pani profesor: „Retrowersja w Elblągu. Nowe życie Starego Miasta”. Ilustracją do dyskusji będą unikalne stare filmy i montaże prezentujące dawny Elbląg.

Na seans pt. „Architektura dawnego Elbląga” zapraszamy do Kina Światowid w środę, 3 stycznia o godz. 18:00.

Organizatorami cyklu „Elbląg na dużym ekranie” jest Centrum Spotkań Europejskich Światowid i telewizja Truso.TV, partnerami Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Polskie Towarzystwo Historyczne o. w Elblągu i stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne w Elblągu. Patronem medialnym jest Elbląska Gazeta Internetowa portel.pl. Wstęp wolny.

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera