Premiery filmowe w Kinie Światowid

Pomysł na weekend? Kino Światowid w Elblągu! Super filmy i najtańszy bilet w mieście. Zobacz, co gramy od 5 stycznia.


Akademia Pana Kleksa

Uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy. "Akademia Pana Kleksa" od 5 stycznia w Kinie Światowid.

Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…

Reżyser: Maciej Kawulski
Produkcja: Polska 2023
Obsada: Tomasz Kot, Antonina Litwiniak, Piotr Fronczewski
Czas: 125 min

 

Wyfrunięci

Wzruszająca opowieść o znaczeniu rodziny, przygodzie i możliwości wyjścia ze swojej strefy komfortu. "Wyfrunięci" od 5 stycznia w Kinie Światowid.

Sympatyczna rodzina kaczek z Nowej Anglii popadła w rutynę. Tata Mack jest zadowolony z faktu, że jego rodzina może mieszkać w małym, ale bezpiecznym stawie, a mama Pam nieustannie marzy o wielkiej przygodzie i pokazaniu nastoletniemu synowi Daxowi i młodszej córce Gwen trochę świata. Gdy migrująca rodzina kaczek pojawia się przelotem w ich stawie dostarczając ekscytujących opowieści o odległych miejscach, Pam stawia w końcu sprawę jasno – cała rodzina ma ruszyć w wielką podróż na Jamajkę. Coś co zapowiada się na najlepsze wakacje przeradza się w wyprawę życia w trakcie której kaczki muszą pokonać liczne przeszkody, w tym burze, nieznane gatunki ptaków czy wreszcie ludzi.


Reżyser: Benjamin Renner, Guylo Homsy
Produkcja: Francja, USA 2023
Czas: 92 min

 

Sea Sparkle

Wzruszająca, doceniona na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Młode Horyzonty historia uczy, jak pogodzić się ze stratą i dlaczego warto mówić o swoich emocjach. "Sea Sparkle" od 5 do 18 stycznia w Kinie Światowid.

Ojciec nastoletniej Leny, kapitan statku, zna wzburzone fale jak własną kieszeń, ale pewnego razu nie wraca z wyprawy. Przyczyny zaginięcia jego statku nie zostały ustalone. Może doszło do załamania pogody, może ktoś z załogi popełnił błąd. Lena ma inne wyjaśnienie: w morzu mieszka gigantyczne stworzenie i to ono jest sprawcą wypadku. Dziewczyna wraz z przyjaciółmi, Kaz i Vincentem, podąża śladem tajemniczej morskiej bestii i próbuje wszystkim udowodnić swoją rację. 

Reżyser: Domien Huyghe
Produkcja: Belgia, Niderlandy 2023
Obsada: Sara Rogiers, Dunia Elwaleed, Sverre Rous, Valentijn Dhaenens
Czas: 98 min

 

Matka siedzi z tyłu

Czarna komedia o spóźnionym dojrzewaniu i towarzyszeniu bliskiej osobie w ostatniej podróży. "Matka siedzi z tyłu" od 5 stycznia w Kinie Światowid.

Jón jest mężczyzną w średnim wieku, który mieszka z matką na islandzkiej prowincji. Przez lata kobieta zdominowała tę relację, całkowicie podporządkowując sobie syna. Kiedy matka niespodziewanie umiera, Jón jest zdeterminowany, by wypełnić jej ostatnią wolę, związaną z miejscem pochówku. Bohater starannie czesze i ubiera zwłoki kobiety, sadza je na tylnym siedzeniu samochodu, w którym znalazło się też miejsce dla ukochanego psa Breżniewa, i wyrusza w długą drogę na drugi koniec kraju. Podróż stanie się dla niego nie tylko formą pożegnania z matką, ale też okazją do przemyślenia ich wzajemnej relacji i wszelkich ograniczeń, jakim przez lata musiał stawiać czoła. To też szansa na nowy start, bo w trakcie drogi do Jóna dociera, że najwyższy czas, by zacząć żyć na własny rachunek.

 

Reżyser: Hilmar Oddsson
Produkcja: Islandia, Estonia 2022
Obsada: Þröstur Leó Gunnarsson, Kristbjörg Kjeld
Czas: 112 min

 

Bilety można nabyć:
- online – www.bilet.swiatowid.elblag.pl,
- w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14:30 do 20:30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30,
- w biletomacie znajdującym się w holu CSE „Światowid” w Elblągu (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00.

 

 

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera