Niedzielne poranki z filmem przygodowym

W niedzielę 24 września kino Światowid rozpoczęło cykl projekcji pod nazwą Niedzielne poranki z polskim filmem przygodowym.

Spotkania te są jednym z punktów programu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży Nienacki znany i nieznany.- W ramach Niedzielnych poranków chcemy przypomnieć dzieciom i młodzieży filmy, którymi pasjonowali się ich rodzice - informuje Jędrzej Rusiński z CKiWM „Światowid". Wszystkie prezentowane tytuły należą do klasyki polskiego filmu przygodowego i powstały na bazie znanych powieści.- Przed seansami najmłodszych zaprosimy do konkursów oraz rozwiązywania zagadek - dodaje Rusiński.Do wygrania będą atrakcyjne nagrody rzeczowe, darmowe wejściówki na kolejne filmy w ramach Niedzielnych poranków oraz zaproszenia na poszukiwanie skarbów oraz wycieczkę edukacyjną śladami bohaterów powieści Nienackiego do Fromborka. Spotkania w kinie Światowid to świetna zabawa dla dzieci oraz sentymentalna podróż w czasie dla ich rodziców i starszego rodzeństwa. Więcej informacji o Niedzielnych porankach można uzyskać pod nr tel. 055 611 20 83.

Bilety na seanse w cenie 2 zł (dzieci) i 3 zł (dorośli) do nabycia w CKiWM Światowid.

Plan Niedzielnych poranków:

24 września (niedziela), godz. 11.00: Pan Samochodzik i praskie tajemnice (1988)

8 października (niedziela), godz.11.00: Latające machiny kontra Pan Samochodzik (1991)

11 października (środa), godz. 11.00: Pan Samochodzik i niesamowity dwór (1986)W ramach Elbląskich Targów Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej

15 października (niedziela), godz. 11.00: Czarne Stopy (1986) - na podstawie powieści Seweryny Szmaglewskiej Czarne Stopy

22 października (niedziela), godz. 11.00: Paragon gola (1969) - na podstawie powieści Adama Bahdaja "Do przerwy 0:1"

29 października (niedziela), godz. 11.00: Dziewczyna i chłopak (1980) - na podstawie powieści Hanny Ożogowskiej "Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek"

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego Promocja czytelnictwa.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera