Przed nami XXVI edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa "...czy to jest kochanie?"

Znany jest już termin dwudziestej szóstej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?". Festiwal, który jest imprezą otwartą dla artystów, uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów i dorosłych odbędzie się w dniach 15-17 marca 2024 roku.

Przypominamy, że część turniejowa festiwalu obejmuje kategorie:
- recytacja
- piosenka poetycka

I choć tematem przewodnim Festiwalu jest miłość, organizatorzy podkreślają, że prezentować można również „sztukę słowa" w innych, podobnych i właśnie zupełnie odmiennych uczuciach - przyjaźni, czy nienawiści.

Z kolei prezentacja w kat. piosenka poetycka, w której uczestnicy wykonują również dwa utwory, musi zawierać w sobie elementy literatury, muzyki i aktorstwa. Liczy się tu także indywidualna interpretacja każdego tekstu słowno - muzycznego. 

Aby wziąć udział w części konkursowej festiwalu należy wypełnić i przesłać kartę uczestnictwa dostępną na dole strony, a także teksty utworów i - w przypadku piosenki poetyckiej swoje nagranie w terminie do  24 lutego 2024. Informacje o zakwalifikowaniu będą podane do 5 marca 2024 na stronie Festiwalu: www.kochanie.swiatowid.elblag.pl.

- Liczymy na aktywność elblążan, których serdecznie zapraszam do udziału w festiwalu - mówią organizatorzy.

Jednak Festiwal to nie tylko część konkursowa, to także miejsce, gdzie pokazywane są wartościowe koncerty. W tym roku "...czy to jest kochanie?" rozpocznie recital Jarosława Jar Chojnackiego. Melomani zachwyceni z pewnością będą koncertem Hanny Banaszak, który planowany jest na ostatni dzień Festiwalu. Wtedy to po koncercie laureatów wystąpi znana artystka.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest do pobrania poniżej lub w siedzibie CSE „Światowid” w Elblągu przy pl. Jagiellończyka 1 w Elblągu.

Pliki do pobrania

 • doc

  OFSS_2024_karta_piosenka.doc

  pobierz
 • doc

  OFSS_2024_karta_recytacja.doc

  pobierz
 • pdf

  Regulamin XVI OFSS czy to jest kochanie.pdf

  pobierz

Zobacz również

Zapisz się do newslettera