Premiery filmowe w Kinie Światowid

Pomysł na weekend? Kino Światowid w Elblągu! Super filmy i najtańszy bilet w mieście. Zobacz, co gramy od 19 stycznia.

 

Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa

Wielka zabawa i wartościowa lekcja przyrody dla dużych. "Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa" od 19 stycznia do 1 lutego w Kinie Światowid.

Kiedy tajemniczy superłotr pokrywa dżunglę eksplodującą pianą, która wybucha przy najmniejszym kontakcie z wodą, do akcji wkraczają zwierzaki z dzikiej paki. Aby uratować ekosystem i dziewiczą przyrodę, dzielny goryl Miguel i jego kumple wyruszą balonem w zapierającą dech w piersiach podróż od Bieguna Północnego po Daleki Wschód. Przemierzając góry, pustynie i oceany w poszukiwaniu antidotum, przeżyją setki niezapomnianych przygód i zrobią wszystko, by powrócić na czas. A nie będzie to łatwe, bo pora deszczowa zbliża się nieubłaganie, a podstępny wróg i jego sługusi depczą im po piętach. Czy łącząc siły, łapki, płetwy i skrzydła, bohaterski eko-patrol zdoła powstrzymać przeraźliwie WIELKIE BUM?!

Reżyser: Laurent Bru, Yannick Moulin, Benoît Somville

Produkcja: Francja 2023

Czas: 90 min

 

Pies i robot

Mądry, ciepły, inspirujący film. "Pies i Robot" od 19 stycznia do 1 lutego w Kinie Światowid.

Za oknem kolorowy, pełen życia i śmiechu Nowy Jork. Zwierzęta, tak jak ludzie, żyją swoimi sprawami, zakochują się, kłócą, znajdują przyjaciół – wszyscy z wyjątkiem PSA, który ze swojego mieszkania patrzy na zwariowane miasto ze smutkiem i nutką zazdrości. On też chciałby mieć przyjaciela, tylko… brakuje mu odwagi. Pewnego dnia ulega słodkiej obietnicy reklamy i kupuje sobie przyjaciela – ROBOTA. Kiedy ROBOT ożywa, staje się dla PSA najlepszym kumplem na świecie. Wrotki, muzyka, hot dogi, wygłupy – tak wyglądają ich pełne zabawy dni. Wszystko zmienia się w ostatni dzień lata, gdy wybierają się na plażę. Żeby ratować kumpla, który próbował zaprzyjaźnić się z wodą, PIES musi zostawić go na chwilę samego. Jak się skończy ta przygoda?

Reżyser: Pablo Berger

Produkcja: Hiszpania, Francja 2023

Czas: 101 min

 

Biedne istoty

Nowe dzieło twórcy "Faworyty". "Biedne istoty" od  19 stycznia do 1 lutego w Kinie Światowid.

Ekscentryczny naukowiec doktor Godwin Baxter przywraca do życia zmarłą kobietę, której nadaje imię Bella. Dziewczyna budzi się jako tabula rasa i Godwin – zdrobniale "God", czyli "bóg" – może ją kształtować wedle swojego widzimisię, ucząc od nowa ludzkich zwyczajów, języka i świata. Z czasem jednak apetyt poznawczy rośnie i Bella nie chce już żyć pod lupą jako eksponat w laboratorium. Wyrusza więc w podróż. Wojażując między Londynem, Aleksandrią a Paryżem pozna niuanse seksu i przemocy, pesymizmu i idealizmu, kapitalizmu i socjalizmu, wreszcie – patriarchatu i małżeństwa.

Reżyser: Yórgos Lánthimos

Produkcja: USA, Irlandia, Wielka Brytania 2023

Obsada: Emma Stone, Mark Ruffalo, Willem Dafoe, Ramy Youssef, Jerrod Carmichael, Kathryn Hunter

Czas: 141 min

 

Bilety można nabyć:
- online – www.bilet.swiatowid.elblag.pl,
- w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14:30 do 20:30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30,
- w biletomacie znajdującym się w holu CSE „Światowid” w Elblągu (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00.

 

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera