Zaproszenie na wycieczkę

Chcesz miło spędzić sobotę? Skorzystaj z naszego zaproszenia na wycieczkę do Jerzwałdu. W dniu 12 rocznicy śmierci Zbigniewa Nienackiego odwiedzimy dom twórcy przygód Pana Samochodzika.

23 września wyruszamy na podbój Jerzwałdu! W tej malowniczej, położonej nad Jeziorakiem miejscowości mieszkał i tworzył Zbigniew Nienacki. W sobotę przypada jego 12 rocznica śmierci.

Jeśli masz ochotę zobaczyć dom pisarza i pamiątki po Nienackim, spotkać się z ludźmi, którzy go znali, to dołącz do naszej załogi. Udział w wycieczce jest bezpłatny! Wystarczy, że zadzwonisz pod nr 055 611 20 83 albo wyślesz maila ze swoim zgłoszeniem na adres: jedrzej.rusinski@swiatowid.elblag.pl. Liczba miejsc ograniczona! Zaproszenie adresowane jest do dzieci, młodzieży, a także dorosłych miłośników książek Nienackiego. Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru uczestników wyprawy! Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku, do godz. 12.00.

Wyjazd autokaru do Jerzwałdu: 23 września (sobota), godz. 9.30, sprzed Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid". Powrót około godz. 17.00.

Program:- zwiedzanie domu Z. Nienackiego- oglądanie pamiątek po pisarzu- wizyta na cmentarzu w Jerzwałdzie, gdzie pochowany jest Zbigniew Nienacki- spotkanie z obecnym właścicielem domu pisarza- ognisko z kiełbaskami w ogrodzie pisarza (jadło i picie zapewnia organizator)- relaks na łonie natury.

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego Promocja czytelnictwa.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera