Stawiamy na aktywność

Ferie dopiero się rozpoczęły, a tancerze Elbląskiego Klubu Tańca JANTAR już wytrwale szkolą się podczas zorganizowanego dla nich półzimowiska.

W poniedziałek (22 stycznia 2024) w CSE „Światowid” w Elblągu rozpoczęły się zimowe szkolenia dla najmłodszych grup EKT „Jantar”, czyli dzieci, które w ramach zajęć pozalekcyjnych uczęszczają na sportowy taniec towarzyski. W ramach rozpoczynających się ferii obowiązkowym punktem programu są zajęcia taneczne, na które składają się: rozgrzewka, warsztaty z zakresu tańców standardowych i latynoamerykańskich.

- Podczas półzimowiska dzieci będą mogły intensywniej skoncentrować się na pogłębianiu swoich umiejętności tanecznych – mówi trener a jednocześnie wiceprezes Stowarzyszenia Jantar – Mateusz Czyżyk. Liczymy, że dzieci dobrze wykorzystają czas przerwy od zajęć szkolnych  by rozwijać swoją pasję a w niedalekiej przyszłości przełoży się to na ich dobre wyniki na turniejach.

W trakcie półzimowiska na młodych tancerzy będą czekały również inne atrakcje m.in.: zajęcia plastyczne, wyjście na kręgielnię. Uczestnicy półzimowiska wezmą udział również w zajęciach rekreacyjnych na lodowisku czy w Activity Parku. Nie zabraknie także seansu w kinie oraz różnorodnych gier i zabaw integracyjnych.  

Wszystkie zajęcia mają wzmacniać poczucie przynależności do grupy, rozwijać zdolności interpersonalne, dostarczać wiele wrażeń i emocji, rozwijać zainteresowania dzieci. Celem tego jest kształtowanie świadomego człowieka, pewnego swojej wartości z pasjami, który będzie umiał uchronić się przed uzależnieniami. Wzmocnieniem tego mają być przygotowane dla uczestników ferii pogadanki na temat asertywności, umiejętności dokonywania świadomych wyborów, radzenia sobie z emocjami w trudnych sytuacjach.

 

Zadanie zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląga.

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera