Met Opera: Carmen na dużym ekranie

Przed nami kolejna odsłona cyklu transmisji z The Metropolitan Opera. Już 27 stycznia o godz. 18:55 w Kinie Światowid podziwiać będziemy wyjątkową inscenizację jednej z najbardziej znanych i cenionych oper na świecie – „Carmen” Bizeta.

Debiutująca w The Metropolitan Opera reżyserka Carrie Cracknell ożywia klasyczną opowieść o niosącej śmierć namiętności, przenosząc akcję w czasy współczesne i eksplorując niezwykle ważne oraz aktualne tematy związane z pragnieniem przełamania społecznych ograniczeń.

Gwiazdą produkcji jest mezzosopranistka Aigul Akhmetshina, która zapisała się w historii opery jako najmłodsza artystka śpiewająca partię Carmen (w wieku zaledwie 21 lat wcieliła się w tytułową postać w Royal Opera House w Londynie). Teraz, mając 27 lat, zapisuje się whistorii Met jako najmłodsza wykonawczyni głównej roli. Natomiast Piotr Beczała – światowej sławy tenor wcieli się w postać Don José, targanego namiętnościami kochanka Carmen. Na scenie wystąpią ponadto: sopranistka Angel Blue jako Micaëla i bas-baryton Kyle Ketelsen jako Escamillo. Maestro Daniele Rustioni poprowadzi orkiestrę, która wykona m.in. słynną arię „Habanera” („L'amour est un oiseau rebelle”).

W tym sezonie widzowie Kina Światowid obejrzą transmisje następujących spektakli: „Moc przeznaczenia” (Verdi, 9 marca), „Romeo i Julia” (Gounod, 23 marca), Jaskółka (Puccini, 20 kwietnia), Madama Butterfly (Puccini, 11 maja).

Bilety można nabyć:
- online – www.bilet.swiatowid.elblag.pl
- w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14:30 do 20:30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30,
- w biletomacie znajdującym się w holu CSE „Światowid” w Elblągu (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00.

 

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera