Ferie: odpoczynek i praca

Kończymy nasze ferie. Był to dobrze zorganizowany wypoczynek pod okiem doświadczonych trenerów sportowych i animatorów przy jednoczesnym promowaniu zdrowego trybu życia. 

Taniec na lodzie, fikołki na trampolinach, treningi na sali tanecznej czy plastyczne wizje to wszystko było udziałem uczestników zadania "Stawiamy na aktywność” zrealizowanego przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląg.

Był to aktywnie spędzony czas, który głównie ukierunkowany był na pogłębianie umiejętności tanecznych 60 dzieci, które są zainteresowane tą dyscypliną sportu. Młodzi adepci tańca towarzyskiego przez cały tydzień pracowali nad walcami, sambą i cha-chą, które to kształtowały ich kondycję i hart ducha. Wspólnie spędzony czas wzmocnił więzy między nimi i utrwalił poczucie przynależności do grupy.

Grupa daje siłę i wsparcie, jest motywacją do lepszej pracy - mówi Anna Czyżyk – trener grup - W momentach zniechęcenia i słabości trudniej jest zrezygnować ze swojej pasji. W grupie kształtuje się również umiejętność współdziałania, odpowiedzialność za wspólne cele. 

Po tak intensywnym tygodniu widać, że dzieci bardzo się zintegrowały. Podobały im się zaproponowane formy aktywności a także treningi taneczne, na których utrwalony został duży zakres programu tanecznego.

Dzieci uczestniczące w półzimowisku znajdują się na początku drogi tanecznej - mówi Mateusz Czyżyk - Wiceprezes Stowarzyszenia Jantar - ale są bardzo zaangażowane i chętne do kontynuowania swojej pasji. 

Dodatkowo w ramach profilaktyki uniwersalnej przygotowane zostały dla uczestników naszych ferii pogadanki na temat asertywności, umiejętności dokonywania świadomych wyborów, radzenia sobie z emocjami w trudnych sytuacjach. Celem tego było kształtowanie świadomego człowieka, który będzie umiał uchronić się przed uzależnieniami.

 

Zadanie zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Miasta Elbląga.

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera