Premiery filmowe w Kinie Światowid

Pomysł na weekend? Świat dobrego kina. Niezwykłe filmy, klimatyczne Kino Światowid i najtańszy bilet w mieście. Zobacz, co gramy od 16 lutego.

 

Bob Marley. One love

Z rodziną Marleya na pokładzie, widzowie mogą być spokojni wiedząc, że film będzie pełen szacunku dla Boba Marleya i wierny historii. To, w połączeniu z muzyką i życiem artysty, gwarantuje niesamowity i niezapomniany film. „Bob Marley. One love” od 16 lutego w Kinie Światowid.

Nikt nie potrafi wprawić w radosny nastrój tak jak Bob Marley, co jest dość trudne w dzisiejszych czasach. Kiedy Marleystał się popularny w latach 60. życie toczyło się nieco wolniej. Mimo to wpływ jaki wywarł na muzykę i popkulturę jest taki wielki, że jego popularność utrzymuje się do dziś. Hollywood oddaje hołd jego dziedzictwu filmem BOB MARLEY. ONE LOVE celebrującym życie i muzykę ikony, która zainspirowała całe pokolenia swoim przesłaniem miłości i jedności. Widzowie po raz pierwszy na dużym ekranie odkryją potężną historię Boba o pokonywaniu przeciwności losu i podróży stojącej za jego rewolucyjną muzyką.

Reżyser: Reinaldo Marcus Green
Produkcja: USA 2024
Obsada: Kingsley Ben-Adir, Lashana Lynch, James Norton, Michael Gandolfini
Czas: 107 min

 

Bracia ze stali

Oparta na faktach opowieść o wielkim sukcesie i równie wielkim upadku niepokonanych braci Von Erich to rollercoaster emocji! „Bracia ze stali” od 16 lutego w Kinie Światowid.

Surowy teksański ojciec – głowa rodu Von Erich – zrobi wszystko, by jego synowie osiągnęli w sporcie to, czego on sam nie zdołał. Za kulisami wrestlerskich widowisk, na punkcie których w latach 80. oszalała Ameryka, kryją się jednak brutalne treningi, złamane charaktery, przekreślone marzenia i poturbowane braterskie relacje. Rodzicielskie ambicje okazują się przekleństwem synów – na Von Erichów spada cios za ciosem. Czy niezwyciężeni dotąd bracia unikną wiszącego nad nimi fatum?

Reżyser: Sean Durkin
Produkcja: USA, Wielka Brytania 2023
Obsada: Zac Efron, Jeremy Allen White, Harris Dickinson, Maura Tierney, Stanley Simons, Holt McCallany, Lily James
Czas: 130 min

 

Sami Swoi. Początek

To najsłynniejszy sąsiedzki spór w polskim kinie – Pawlak kontra Kargul. "Sami Swoi. Początek" od 16 lutego w Kinie Światowid.

W tej części historii dwóch rodzin cofamy się do dzieciństwa i młodości uwielbianych bohaterów – poznamy wydarzenia, które miały miejsce zanim przenieśli do nowej, powojennej Polski. To właśnie ten rozdział opowieści miał powstać jako pierwszy, jednak nie sprzyjały temu okoliczności polityczne lat. 60-ych.

Reżyser: Artur Żmijewski
Produkcja: Polska 2024
Obsada: Adam Bobik, Karol Dziuba, Paulina Gałązka, Weronika Humaj, Zbigniew Zamachowski, Katarzyna Krzanowska, Mirosław Baka, Wojtek Malajkat, Anna Dymna, Janusz Chabior, Adam Ferency
Czas: 118 min

 

Pianoforte

Hit festiwalu Sundance i zdobywca Nagrody Publiczności w czasie największego polskiego festiwalu filmowego - Millennium Docs Against Gravity. „Pianoforte” od 16 lutego w Kinie Światowid.

Ogromne emocje i szansa, która zdarza się raz w życiu. W trakcie eliminacji jest ich 160, do finału trafia zaledwie 12 osób. Konkurs Chopinowski jest najbardziej prestiżowym wydarzeniem tego typu na świecie. Odbywa się co pięć lat w Warszawie i biorą w nim udział największej sławy pianiści i pianistki. Na pierwszym planie w filmie znajdują się młodzi uczestnicy konkursu z różnych stron świata i ich marzenia. Swoje życie od dzieciństwa podporządkowali grze na fortepianie i czują się gotowi, żeby stanąć do rywalizacji. Po raz pierwszy w historii mamy szansę obserwować ich zakulisowe katorżnicze przygotowania, ale towarzyszymy im także prywatnie, kiedy odsłaniają swoje barwne, niepokorne osobowości. Niektórzy marzą o graniu w ulubioną grę na konsoli, inni w oczekiwaniu na werdykt spędzają bezsenne noce w warszawskich barach. Nieubłagane reguły konkursu sprawiają, że nie dla wszystkich znajdzie się miejsce na podium. To wciągająca opowieść o dojrzewaniu, buncie i muzyce w cieniu ogromnych oczekiwań. Nowy film Kuby Piątka („Primetime”) był hitem festiwalu Sundance i otrzymał Nagrodę Publiczności w czasie największego polskiego festiwalu filmowego - Millennium Docs Against Gravity. 

Reżyser: Jakub Piątek
Produkcja: Polska 2023
Czas: 89 min

 

Bilety można nabyć:
- online – www.bilet.swiatowid.elblag.pl,
- w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14:30 do 20:30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30,
- w biletomacie znajdującym się w holu CSE „Światowid” w Elblągu (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00.

 

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera