Kochankowie z Marony (22-28.09.2006)

Kochankowie z Marony to debiut na dużym ekranie Izabelli Cywińskej, znakomitej reżyserki teatralnej i telewizyjnej, autorki Bożej podszewki i Cudu purymowego.

Scenariusz do filmu napisali wspólnie Izabella Cywińska oraz Cezary Harasimowicz (300 mil do nieba, Bandyta, Ja wam pokażę!), autorem muzyki jest Jerzy Satanowski. Film Kochankowie z Marony jest ekranizacją opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza. Wieś Marona położona nad pięknym jeziorem z sanatorium dla przewlekle chorych; i dwoje samotnych bohaterów. Miłość wiejskiej nauczycielki do pacjenta sanatorium - głęboka, intensywna, wymagająca poświęceń, niemal od początku nacechowana tragizmem. Jest jeszcze ten trzeci, jego przyjaciel, który nie chce usunąć się w cień... Tworzy się niezwykły trójkąt. Eros i Thanatos - miłość i ciemne strony życia - gdzieś na końcu świata.

Miłość, namiętność i śmierć jako przeciwwaga uczuć, na których można budować sens życia.Marek Sadowski, Rzeczpospolita

Produkcja: Polska [104 min.]Reżyseria, scenariusz: Izabela Cywińska, Cezary HarasimowiczObsada: Karolina Gruszka, Danuta Stenka, Ewa Kasprzyk, Łukasz Simlat, Krzysztof ZawadzkiMuzyka: Jerzy SatanowskiCena: 12 złRezerwacja: (055) 6112068, (055) 6112076, rezerwacja on-line (kliknij)

Zobacz również

Zapisz się do newslettera