Poznaję świat z Kinem Światowid

Kino Światowid zaprasza 14 i 15 marca na wydarzenia w ramach cyklu "Poznaję świat". Tym razem przeniesiemy się do Niemiec. W programie m.in. spotkanie z autorką książki "Taki jest Berlin"- Justyną Burzynski, seanse filmowe i warsztaty dla seniorów.

 

Zaczynamy w czwartek 14 marca o godz. 11.00 i 17.00 spotkaniami z Justyną Burzynski, autorką bloga Berlinsko.com, a także książki "Taki jest Berlin". Poznamy stolicę Niemiec oczami pisarki, przyjrzymy się kulturze tego miasta, a także od strony warsztatowej - dowiemy się jak pisać o mieście (wstęp bezpłatny).

Drugi dzień upłynie pod znakiem filmowym. O godzinie 9:00 ruszą warsztaty filmowe dla seniorów (obowiązują zapisy). Natomiast o 11:00 projekcja filmu Daniela Bruhla pt. "Jedenaste: Znaj sąsiada swego" (wstęp bezpłatny), poprzedzona prelekcją o współczesnym kinie niemieckim.

O godzinie 18.00 zapraszamy na premierowy seans filmu "Pokój nauczycielski" - ten trzymający w napięciu dramat o konformizmie, rasizmie i buncie jest wnikliwym spojrzeniem poszukiwanie prawdy we współczesnym społeczeństwie. Reżyser pokazuje najważniejsze tematy publicznej debaty: o rasizmie, sprawiedliwości, odpowiedzialności, manipulacji o zasadach moralnych. Film otrzymał 5 Niemieckich Nagród Filmowych i nominację do Oscara.

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera