Bestia (29.09.2006)

"Bestia" wyjątkowo otwarcie mówi o ludzkiej seksualności. My, jako ludzie posiadamy instynkty silniejsze od naszej woli, a to powoduje, że mogą być one niebezpieczne tak samo, jak instynkty zwierzęcia czy bestii, niezależnie czy będzie to pragnienie krwi, rewanżu czy seksualnego zaspokojenia.

Już sam początek "The Beast" jest szokujący - obserwujemy, jak podniecony ogier miota się wściekle po wybiegu czekając, aż dopadnie klacz i ją zapłodni. Tu koń jest bestią, która walczy ze swoim instynktem, ale na próżno, bo jego dążenie do przedłużania gatunku okazuje się silniejsze. To właśnie moc instynktu przemienia zwierzę w dyszącą bestię. "Bestia" potrafi być wizualną ucztą dla oczu i zmysłów. Zdjęcia lasu, promieni słonecznych przeciskających się przez konary drzew i budzącej się do życia natury są absolutnie cudowne. Borowczyk z niemal fetyszystyczną dokładnością ukazuje rozmaite detale, a widok nagich kobiecych ciał jest doprawdy ekscytujący.

Produkcja: Francja [93 min.]Reżyseria, scenariusz: Walerian BorowczykObsada: Sirpa Lane, Lisabeth Hummel, Elizabeth Kaza, Pierre BenedettiGatunek: erotycznyCena: pojedynczy bilet 10 zł, karnet 16 złRezerwacja: 055 611 20 68, 055 611 20 76

                                  Zrealizowano przy pomocy finansowej PISF

Zobacz również

Zapisz się do newslettera