The Met Opera: „Moc przeznaczenia” w Kinie Światowid

Monumentalne dzieło Verdiego pt. „Moc przeznaczenia” – to kolejny znakomity spektakl, który Kino Światowid pokaże w ramach cyklu transmisji z The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 9 marca o godzinie 18:00.

Dzieło włoskiego kompozytora doskonale oddaje ducha romantyzmu. „Moc przeznaczenia”, to wielka opera tragiczna przedstawiająca postaci, które, pomimo wygłaszania podniosłych deklaracji miłości, pobożności i zemsty, są jedynie pionkami we władzy przeznaczenia. Utwór zawiera nie tylko skarbnicę najlepszej muzyki Verdiego, ale także bogaty styl dramatyczny, który oscyluje pomiędzy wzniosłą tragedią a lekką komedią.

9 marca obejrzymy inscenizację przygotowaną przez Mariusza Trelińskiego. Reżyser przedstawia nową, uwspółcześnioną wersję klasyki Verdiego w ramach koprodukcji Teatru Wielkiego Opery Narodowej oraz The Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Orkiestrę poprowadzi dyrektor muzyczny Met, Yannick Nézet-Séguin, w obsadzie zaś nie zabraknie największych operowych gwiazd, z zachwycającą sopranistką Lise Davidsen na czele. Śpiewaczka, po serii sukcesów, powraca do Met w debiutanckiej roli szlachetnej Leonory. Na scenie partnerować będą jej tenor Brian Jagde jako Don Alvaro, baryton Igor Golovatenko jako Don Carlo, mezzosopranistka Judit Kutasi jako Preziosilla, bas-baryton Patrick Carfizzi jako brat Melitone oraz bas Soloman Howard w podwójnej roli ojca Leonory oraz Ojca Gwardiana.

 

Bilety można nabyć:
- online – www.bilet.swiatowid.elblag.pl,
- w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14:30 do 20:30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30,
- w biletomacie znajdującym się w holu CSE „Światowid” w Elblągu (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera