OFSS „..czy to jest kochanie?” 2024. Prezentacje konkursowe za nami

Ponad 20 śpiewających i 10 recytujących osób ma za sobą prezentacje konkursowe w XXVI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?”. Występy uczestników festiwalu organizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu oceniało jury w składzie: Jarosław Wasik, Krzysztof Ogłoza i Katarzyna Skarżanka.


Zróżnicowany repertuar

Festiwal rozpoczął się od walki na słowa w kategorii recytacja. W sobotę (16 marca) od godz. 11:00 na Scenie na Piętrze odbywały się prezentacje uczestników, którzy przyjechali do nas z całej Polski: Krakowa, Trójmiasta czy Łodzi. Wśród repertuaru zaprezentowanego przez recytatorów znalazły się teksty: Tuwima, Poświatowskiej czy Iłłakowiczówny.

Od godz. 16:00 mierzyli się natomiast wykonawcy piosenki poetyckiej. Soliści, duety i zespoły występujący w Galerii Nobilis postawili m.in. na słowa: Baczyńskiego, Młynarskiego, Osieckiej czy Szymborskiej. Wszystkie prezentacje oceniało trzyosobowe jury w składzie: Jarosław Wasik, Krzysztof Ogłoza i Katarzyna Skarżanka. Nasi uczestnicy po występach mieli także szansę na indywidualne konsultacje z jurorami, którzy udzielali im cennych rad i wskazówek.

Koncert Laureatów i Gala Finałowa

Spośród wszystkich uczestników wyłonieni zostaną najlepsi, którzy wystąpią podczas Koncertu Laureatów (odbędzie się on już w niedzielę, 17 marca w elbląskim Kinie Światowid). Podczas uroczystej gali poznamy także zwycięzce nagrody Grand Prix całego konkursu. Na sam koniec trzydniowy festiwal uświetni koncert Hanny Banaszak z zespołem.

Relacja LIVE

Przed galą finałową zapraszamy serdecznie na przygotowane przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu studio na żywo. Wywiadyz jurorami festiwalu przeprowadzi dla Państwa Kamil Czyżak. Relacja LIVE na naszym Facebook’u oraz kanale YouTube rozpocznie się o godz. 16:00. O godz. 17:00 będą mogli Państwo obejrzeć także koncert laureatów. Zachęcamy do oglądania.


Patronat honorowy:
Marcin Kuchciński, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego,
Witold Wróblewski, prezydent Elbląga

Patronat medialny:
Polskie Radio Olsztyn, Dziennik Elbląski, Radio Eska Elbląg, portEl.pl, Bogaty Region, Tygodnik Przegląd

Opieka medialna:
TVP 3 Olsztyn

Sponsorzy:
Hotel Anders w Starych Jabłonkach, Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Optima Elbląg, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy z siedzibą w Pasłęku, Ubezpieczenia Perfect Stanisław Jasina

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera