Poznaj kwietniową ofertę Kina Światowid

Kino Światowid przedstawia kwietniową ofertę filmową skierowaną zarówno dla starszych, jak i młodszych widzów. Szeroka gama wyboru obejmuje: "Czerwone maki", "Kobieta z... ", "Back to black. Historia Amy Winehouse", "Przysięga Ireny", "Latanie dla początkujących", "Kicia Kocia w przedszkolu" oraz "Mój pies Artur".


"Czerwone maki" w reż. Krzysztof Łukasiewicza to pierwszy polski film fabularny o słynnej bitwie o Monte Cassino. Twórcy postanowili opowiedzieć historię z perspektywy chłopca Jędrka (Nicolas Przygoda), który jak wiele sierot razem z Armią Andersa wydostaje się ze Związku Sowieckiego. Łagrowa rzeczywistość odciska jednak na nim swoje piętno - z dobrze wychowanego chłopca przemienia się w drobnego złodziejaszka. Jego postawę zmienia zetknięcie się z żołnierzami II korpusu oraz miłość do sanitariuszki Poli (Magdalena Żak). W filmie nie zabraknie też postaci historycznych, w tym brytyjskiego generała Olivera Leese (Mark Kitto) czy samego Władysława Andersa, w którego w rolę wcielił się Michał Żurawski. Uroczysta premiera filmu odbędzie się 5 kwietnia. Przed seansem widzowie będą mogli wysłuchać minikoncertu w wykonaniu Kingi Szaraj, a samo kino przystrojone zostanie tematycznymi dekoracjami.

Na ten sam dzień zaplanowana jest też premiera polskiego filmu "Kobieta z...". Dramat w reż. Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta przedstawia historię transpłciowej Anieli, która przez większość życia ukrywała swoją tożsamość. Urodzona i wychowana jako Andrzej wiedzie zwyczajne życie w pełnym zmian czasie transformacji - dorastanie w małym miasteczku, praca, małżeństwo. To ostatnie staje jednak pod znakiem zapytania w obliczu planowanej korekty płci. Pełna wrażliwości opowieść o zmaganiach z własną płciowością otrzymała nominację do Złotego Lwa na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

O życiu, tym razem znanej piosenkarki, opowie uznana artystka wizualna i reżyserka Sam Taylor-Johnson w swoim najnowszym filmie "Back to black. Historia Amy Winehouse". Jeśli chcesz poznać drogę Winehouse do światowej sławy, a także poznać jej demony - przyjdź na premierowy seans 11 kwietnia w Kinie Światowid. W główną postać wcieli się wschodząca gwiazda kina Marisa Abela. Partnerować jej będą zdobywcy nagrody BAFTA Jack O'Connell jako Blake Fielder-Civil, Eddie Marsan jako Mitch Winehouse, Juliet Cowan jako Janis Winehouse oraz nominowana do Złotego Globu i Oscara Lesley Manville jako babcia Amy, Cynthia.

Gwiazdy światowego kina zobaczymy także w kanadyjsko-polskiej produkcji "Przysięga Ireny" opowiadającej o historii Ireny Gut-Opdyke (1922 - 2008) z narażeniem ukrywającej Żydów po likwidacji getta. W filmie wystąpią m.in. Sophie Nelisse oraz Dougray Scott. Na stanowisku reżysera zasiadła wielokrotnie nagradzana Louis Archambault. Pokaz premierowy odbędzie się 19 kwietnia.

Śmiechu z pewnością nie zabraknie podczas seansu szalonej komedii „Latanie dla początkujących”. Bizneswoman Sarah razem grupą nieznajomych bierze udział w kursie, który ma jej pomóc uwolnić się od panicznego strachu przed lataniem. Niespodziewanie lot z Nowego Jorku na Islandię kończy się przymusowym pobytem w oddalonym od lotniska hotelu. Chcesz zobaczyć, jak potoczą się losy grupy obcych sobie ludzi zamkniętych na małej przestrzeni? Przyjdź na premierę filmu 19 kwietnia do Kina Światowid.

Młodszym widzom z pewnością do gustu przypadnie kolejna odsłona przygód Kici Koci - "Kicia Kocia w przedszkolu". Twórcy animacji - Marta Różycka, Katarzyna Majsner i Anna Błaszczyk - odsłonią przed nami nowe perypetie sławnej Kotki. Towarzyszyć jej będą przyjaciele - Pacek, Adelka i Julianka. Zobaczymy, jak poznają nowych kolegów na placu zabaw i jak uciekają przed nagłym deszczem. Kicia Kocia zacznie się uczyć jazdy na rowerze. Pomoże też dziadkowi zbudować szafkę dla babci. Przeżyj to wszystko na wielkim ekranie w Kinie Światowid. Premiera filmu – 26 kwietnia.

Mocy przyjaźni widzowie doświadczą też w filmie "Mój pies Artur". Reżyser Simon Cellan Jones postanowił opowiedzieć prawdziwą historią niezwykłej więzi między znanym sportowcem Michaelem Light a przygarniętym przez niego psem. Light przygotowuje się do startu. Już za chwilę rozpocznie ekstremalne wyzwanie - pieszo, kajakami i na rowerze w ciągu 10 dni będzie musiał pokonać 700 kilometrów. Nie wie jednak, że już niedługo jego zespół poszerzy się o kolejnego, niebyle jakiego członka. Do czego zdolni będą człowiek i jego włochaty przyjaciel? - Zobacz sam na premierowym pokazie 26 kwietnia w Kinie Światowid.


Zobacz również

Zapisz się do newslettera