Premiery filmowe w Kinie Światowid w Elblągu

Pomysł na weekend? Świat dobrego kina. Niezwykłe filmy, klimatyczne Kino Światowid i najtańszy bilet w mieście. Zobacz, co gramy od 12 kwietnia. 

Perfect days

Nowy film twórcy „Lisbon Story" i „Nieba nad Berlinem" to medytacja nad prostotą i pięknem życia. „Perfect days” od 12 kwietnia w Kinie Światowid.

Mieszkający we współczesnym Tokio Hirayama to człowiek małomówny i zamknięty w sobie, jednak przepełniony miłością do świata i innych. Podążając za bohaterem, odkrywamy kolejne rytuały, w które angażuje się on z całkowitym oddaniem. Z czasem nawet prozaiczna praca Hirayamy, porządkującego miejskie toalety (każda jest architektonicznym arcydziełem), okazuje się niezwykłym ceremoniałem.

Reżyser: Wim Wenders
Produkcja: Nimecy, Japonia 2023
Obsada: Kōji Yakusho, Yumi Asô, Tokio Emoto, Sayuri Ishikawa
Czas: 123 min

 

Rosalie

Hit festiwali w Cannes i San Sebastian. Francuski dramat z Nadią Tereszkiewicz w roli głównej. „Rosalie” od 12 kwietnia w Kinie Światowid.

Francja, lata 70. XIX wieku. Rosalie to młoda kobieta inna niż wszystkie, obdarzona wyjątkową tajemnicą - jej twarz i ciało pokrywają włosy. Przez całe życie ukrywała prawdę, aby zachować bezpieczeństwo i dopasować się do otoczenia. Aż do czasu, kiedy na swojej drodze spotka Abla, nieświadomego jej sekretu zadłużonego właściciela baru, który bierze z nią ślub dla posagu. Czy Abel będzie w stanie pokochać Rosalie i dostrzec w niej kobietę, gdy pozna prawdę?

Reżyser: Stéphanie Di Giusto
Produkcja: Francja 2024
Obsada: Nadia Tereszkiewicz, Benoît Magimel, Benjamin Biolay
Czas: 115 min

 

Civil war

Najdroższa jak do tej pory produkcja kultowego amerykańskiego studia filmowego A24. „Civil war” od 12 kwietnia w Kinie Światowid.

Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w ogarniętych chaosem wojny domowej Stanach Zjednoczonych. Fotografka wojenna wraz z grupą dziennikarzy próbuje dostać się do Waszyngtonu, będącego centrum dramatycznych wydarzeń.

Reżyser: Alex Garland
Produkcja: USA, Wielka Brytania 2024
Obsada: Kirsten Dunst, Cailee Spaeny, Stephen McKinley Henderson, Jesse Plemons, Wagner Moura, Nick Offerman
Czas: 109 min

 

Wariaci

Pogodna komedia, w której widzowie odnajdą klasyczne kino drogi z wątkiem kryminalnym w tle. „Wariaci” od 12 kwietnia w Kinie Światowid.

Karolka i Eryk to para marzycieli. Po wyjściu z więzienia, by ponownie nie popaść w konflikt z prawem, postanawiają rozpocząć nowe i pozbawione problemów życie na łonie natury. Trudno jednak odnaleźć się im w nowej, choć pięknej sytuacji. Eryk pragnie szczęścia również dla swojej małej córki Dżesiki. Porywa ją z rąk dziadka i razem z Karolką wyruszają w pełną przygód podróż przez Polskę. Sprawy komplikują się, kiedy Karolka zapada na poważną chorobę. Jedynym ratunkiem dla niej będzie kosztowna kuracja, na którą oczywiście nie mają pieniędzy. Eryk i mała Dżesika biorą sprawy w swoje ręce i organizują napad na bank. Potem trzeba będzie już tylko wykraść ze szpitala pacjentkę. Z miłością i dla miłości.

Reżyser: Jan Jakub Kolski
Produkcja: Polska 2024
Obsada: Eryk Lubos, Alicja Stasiewicz, Zuzanna Drobniak
Czas: 117 min

 

Bilety można nabyć:
- online – www.bilet.swiatowid.elblag.pl,
- w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14:30 do 20:30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30,
- w biletomacie znajdującym się w holu CSE „Światowid” w Elblągu (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00.

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera