Śladami bohaterów Zagadek Fromborka

Ogłaszamy kolejny konkurs dla fanów powieści Nienackiego! Napisz list do Pana Samochodzika i wygraj zaproszenie na wycieczkę do Fromborka.

7 października (w sobotę) wyruszamy na wycieczkę śladami bohaterów powieści Nienackiego „Zagadki Fromborka". Naszym celem jest odwiedzenie miejsc opisanych w powieści (katedra, ulica Stara, cmentarz, port). Razem z przewodnikiem zwiedzimy wzgórze katedralne, weźmiemy udział w seansie w planetarium. To nie koniec niespodzianek!Na podstawie otrzymanego rysopisu uczestnicy wycieczki będą musieli odnaleźć ukrywającego się we Fromborku Pana Samochodzika. Pan Samochodzik przekaże im starą mapę, która doprowadzi dzieci do skarbu! Wycieczkę zakończy pyszny obiad w restauracji.

To będzie trudna i pełna niespodzianek wyprawa. Zabierzemy więc ze sobą tylko zwycięzców ogłoszonego przez Pana Samochodzika konkursu. Oto jego regulamin:

KONKURS DLA MIŁOŚNIKÓW PRZYGÓD Z KLAS IV-VI

Napisz list do Pana Samochodzika, w którym przekonasz go, że powinien właśnie Ciebie zabrać na poszukiwania skarbu do Fromborka. Możesz napisać o swoich umiejętnościach, które przydadzą się podczas wyprawy. Możesz przekonać Pana Samochodzika znajomością powieści Nienackiego lub wiedzą na temat historii Fromborka. List powinien być długi na co najmniej 1 stronę. Jego autorem może być jedna lub dwie osoby. List należy wysłać do 2 października na adres pocztowy:

Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid" Plac K. Jagiellończyka 182-300 Elbląg

lub mailowy: jedrzej.rusinski@swiatowid.elblag.pllub przynieść osobiście do „Światowida" (pokój nr 38, I piętro).

Pamiętaj o dokładnym podpisie (imię, nazwisko, szkoła, klasa, adres, nr telefonu)

40 autorów najlepszych listów otrzyma zaproszenie na całodniową, bezpłatną wycieczkę do Fromborka. Lista zwycięzców zostanie opublikowana 3 października na stronie internetowej www.swiatowid.elblag.pl

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego Promocja czytelnictwa.

Patronem Honorowym programu Nienacki znany i nieznany jest Elbląska Delegatura Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera