Cisza, kamera, akcja!

Kino Światowid w Elblągu zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych na kolejne spotkanie w ramach projektu „Cisza, kamera, akcja! - młodzieżowy kod filmowy”. Podczas seansu uczestnicy obejrzą film „Rok z życia. Bergman” oraz videopodcast poświęcony festiwalom filmowym i krytyce filmowej. Zapraszamy 21 maja o godz. 10:00.

Film „Rok z życia. Bergman” to wycinek z życia Ingmara Bergmana, który w 1957 roku stworzył swoje największe dzieła. Tradycyjnie przed filmem uczestnicy obejrzą videopodcast prowadzony przez Łukasza Maciejewskiego. Tym razem odcinek poświęcony będzie festiwalom filmowym i krytyce filmowej.

Cykl „Cisza, kamera, akcja...” opowiada o sztuce filmowej, a konkretnie o zawodach filmowych i pracy w środowisku filmowym. Do każdego odcinka videopodcastu przygotowany jest film o podobnej tematyce. Uczniowie dostają także od zaproszonych gości cenne wskazówki i zadania do realizacji w wolnym czasie.

 

Projekt „Cisza, kamera, akcja! - młodzieżowy kod filmowy” realizowany jest w ramach programu Collaborate to Innovate 2023 Europa Cinemas.

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera