Piknik pełen radości - świętujemy 20 lat Polski w Unii Europejskiej!

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Elbląga i regionu na wyjątkowy piknik z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej! Już 24 maja w godz. od 14:00 do 20:30 Plac Kazimierza Jagiellończyka zamieni się w tętniące życiem centrum radości, zabawy i wspólnego świętowania.

Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które zapewnią niezapomniane chwile radości, jak również wspaniałe koncerty, wystawę, konkursy, które umilą czas wszystkim uczestnikom. Nie zabraknie także tortu i grochówki! Piknik będzie doskonałą okazją, aby spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, delektując się wiosenną aurą i wspólnym świętowaniem. W programie pikniku znalazły się: strefa edukacji i eksperymentu, zabawy sportowe, zajęcia plastyczne, zabawy z bańkami, malowanie twarzy, urządzenia pneumatyczne dla dzieci, konkursy z nagrodami, wystawa plenerowa, prezentacje beneficjentów funduszy unijnych z Elbląga, a także punkt informacyjny Funduszy Europejskich.

Podczas rodzinnego pikniku na scenie zaprezentują się: zespół Diamenty z Młodzieżowego Domu Kultury, zespół Centrum Uśmiechu, Patrycja Lipińska z muzyczno-balonowym show. Przewidziany jest także występ aktorów z Teatru im. Aleksandra Sewruka. Całość uwieńczą koncerty: Aleksandry Szwed piosenkarki wykonującej covery, znanej m.in. z programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Big Day, znany z hitu, który śpiewała cała Polska, czyli "W dzień gorącego lata".

Członkostwo Polski w Unii Europejskiej to nie tylko powód do dumy, ale także ogromna szansa rozwoju dla naszego kraju. Dzięki funduszom europejskim możemy realizować liczne projekty infrastrukturalne, edukacyjne i kulturalne, które znacząco wpływają na poprawę jakości życia mieszkańców. Fundusze te przyczyniają się do modernizacji miast, wspierania przedsiębiorczości oraz rozwoju nowych technologii, co sprawia, że Polska staje się coraz bardziej nowoczesnym i konkurencyjnym państwem na arenie międzynarodowej.

Do zobaczenia w centrum Elbląga na Placu Kazimierza Jagiellończyka już 24 maja w godz. od 14:00 do 20:30 – świętujmy razem 20 lat Polski w Unii Europejskiej!

 

PROGRAM:

14:00-14:15 - otwarcie pikniku

14:15-15:00 - występ zespołu DIAMENTY z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu

15:00-15:15 - zabawy i konkursy dla publiczności

15:15-16:00 - Patrycja Lipińska - balonowe show

16:00-16:15 - zabawy i konkursy dla publiczności

16:15-17:15 - koncert zespołu Centrum Uśmiechu

17:15-17:30 - zabawy i konkursy dla publiczności

17:30-18:00 - występ artystyczny Mikołaja Ostrowskiego aktora z Teatru im. A. Sewruka w Elblągu

18:00-18:15 - uroczyste wystąpienia i okolicznościowy tort

18:15-19:15 - koncert Aleksandry Szwed z zespołem

19:15-19:30 - konkursy dla publiczności

19:30-20:30 - koncert zespołu BIG DAY


Organizatorem wydarzenia jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, współorganizatorem miasto Elbląg, natomiast partnerem Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera