Premiery filmowe w Kinie Światowid

Pomysł na weekend? Świat dobrego kina. Niezwykłe filmy, klimatyczne Kino Światowid i najtańszy bilet w mieście. Zobacz, co gramy od 17 maja.


Susza 2: Force of Nature

Korporacyjne wyjazdy integracyjne rzadko należą do przyjemnych rzeczy. Ten szybko zamienia się w koszmar, kiedy okazuje się, że z grupy pięciu współpracowniczek wróciły tylko cztery... „Susza 2: Force of Nature” od 17 maja w Kinie Światowid.

Detektyw Aaron Falk powraca, by rozwikłać sprawę zaginięcia w australijskim buszu. W noc swojego zniknięcia Alice Russel wykonała tylko dwa telefony – jeden alarmowy i jeden do Aarona. Bardzo szybko okazuje się, że każda z uczestniczek wyprawy przedstawia nieco inną wersję wydarzeń. Podczas śledztwa, które prowadzi go w głąb mrocznego lasu, Falk odkrywa tajemnice kryjące się w cieniu gór. Próbuje rozwikłać plątaninę relacji osobistych i zawodowych łączących pięć kobiet, którym nie są obce podejrzliwość i zdrada – ale czy to wystarczy, by zabić?

Reżyser: Robert Connolly
Produkcja: USA 2024
Obsada: Eric Bana, Anna Torv, Deborra-Lee Furness, Robin McLeavy
Czas: 120 min


Istoty fantastyczne

Historia dziewczynki, która odkrywa, że może zobaczyć wyimaginowanych przyjaciół wszystkich, których zna. „Istoty fantastyczne” od 17 maja w Kinie Światowid.
12-letnia Bea tymczasowo wprowadza się do babci i prawie natychmiast zaprzyjaźnia się z zrzędliwym sąsiadem z góry, Calem. Ale Cal nie mieszka sam, wokół niego jest pełno wyimaginowanych przyjaciół, IF-ów, którzy zostali sami po tym, jak ich prawdziwi ludzcy przyjaciele dorośli. Okazuje się, że Cal i Bea są jedynymi osobami, które są w stanie zobaczyć IFy. Łączą więc siły aby pomóc IFom i sparować je z nowymi dziećmi. Co może, ale nie musi być możliwe...

Reżyser: John Krasinski
Produkcja: USA 2024
Obsada: Cailey Fleming, Ryan Reynolds, John Krasinski, Fiona Shaw
Czas: 108 min


Hit Man

Doceniony przez krytyków i festiwalową publiczność komediowy film sensacyjny w reżyserii wielokrotnie nominowanego do Oscara – Richarda Linklatera. Jedyne w swoim rodzaju połączenie akcji, humoru, suspensu, sensacji i burzliwego romansu. „Hit Man” od 17 maja w Kinie Światowid.

Na co dzień skryty i nieśmiały profesor filozofii Gary Johnson, pokazuje drugie oblicze, dorabiając jako „fałszywy zabójca” na usługach Departamentu Policji z Nowego Orleanu. Obdarzony niespotykanym talentem do zdumiewających metamorfoz i przebieranek, mężczyzna nie ma sobie równych w wyłapywaniu ludzi planujących morderstwa swoich wrogów. Co jednak, gdy – podszywając się pod seksownego killera – sam znajdzie się pod wpływem i urokiem kobiety, którą zamierzał posłać za kratki? Czy uwikłany w gorący romans zdoła oprzeć się pięknej Madison, czy też sam stanie się ofiarą w tej przebiegłej grze pozorów?

Reżyser: Richard Linklater
Produkcja: USA 2023
Obsada: Glen Powell, Adria Arjona, Austin Amelio, Retta, Sanjay Rao
Czas: 115 min

 

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera