DKF w Kinie Światowid

Dyskusyjny Klub Filmowy im. A. Munka zaprasza na projekcję filmu „The Old Oak”. Seans ostatniego filmu Kena Loacha i jego wieloletniego scenarzysty Paula Lavertiego w ich wspólnej karierze oraz trzecia część trylogii o północno-wschodniej Anglii odbędzie się w czwartek 6 czerwca o godzinie 19.00.


Dla lokalnej społeczności niewielkiego miasteczka w północnej Anglii pub The Old Oak to miejsce szczególne. Jedyna przestrzeń, gdzie ludzie wciąż mogą się spotkać i przy kuflu piwa omówić bieżące sprawy, ale też symbol brutalnych zmian, jakie dotknęły okolicę za sprawą głębokiej ekonomicznej recesji.

Wszystko zaczęło się zmieniać w połowie lat 80., kiedy na fali strajku dobrze prosperujące za sprawą przemysłu górniczego miasto zaczęło stopniowo pogrążać się w kryzysie. Młodzi, nie widząc dla siebie miejsca, poczęli wyjeżdżać w poszukiwaniu lepszych perspektyw, a ci, którzy zostali, pogrążali się w marazmie. Narastająca frustracja i nieufność wobec wszystkiego co obce znajduje ujście, kiedy do miasta trafia autobus z syryjskimi uchodźcami. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta, a mieszkańcom nie podoba się, że przyjezdni mogą liczyć na większe wsparcie niż oni. Szansą na porozumienie może okazać się niezwykła przyjaźń, jaka rodzi się między właścicielem pubu a młodą Syryjką.

reżyseria: Ken Loach
obsada: Dave Turner, Ebla Mari, Claire Rodgerson, Trevor Fox
produkcja: Wielka Brytania/Belgia/Francja 2023
czas: 113 min

Zobacz również

Zapisz się do newslettera