Premiery filmowe w Kinie Światowid

Pomysł na weekend? Świat dobrego kina. Niezwykłe filmy, klimatyczne Kino Światowid w Elblągu i najtańszy bilet w mieście. Zobacz, co gramy od 7 czerwca.

 

Dancing Queen

Ta inspirująca opowieść o przezwyciężaniu słabości, determinacji i samoakceptacji porywa młodszych i starszych widzów, również za sprawą kołyszących rytmów piosenek Abby. „Dancing Queen” od 7 czerwca w Kinie Światowid.

12-letnia Minie to szkolna kujonka z delikatną nadwagą, która po raz pierwszy zakochuje się. Aby zaimponować swojej miłości zapisuje się na konkurs taneczny. Jej droga do samoakceptacji na parkiecie i poza nim jest pełna trudności, ale i radości.

Reżyser: Aurora Gossé
Produkcja: Norwegia 2023
Obsada: Liv Elvira Kippersund Larsson- Znajdź inne filmy tego aktoraCengiz Al- Znajdź inne filmy tego aktoraViljar Knutsen Bjaadal
Czas: 92 min

 

Lekcje tolerancji

Eksplodująca złośliwym humorem komedia o przeuroczej rodzinie – będziecie śmiać się jak szaleni! Ale z nich czy z siebie? „Lekcje tolerancji” od 7 czerwca w Kinie Światowid.

Nadia to nauczycielka w prowincjonalnej szkole, która w szczytnej idei europejskiej integracji widzi szansę na poprawienie bytu swojej rodziny. Namawia męża i dzieci, by zgłosili się do rządowego programu „Lekcje tolerancji”, co ma im przynieść wymierne finansowe korzyści. Zgodnie z założeniami całego przedsięwzięcia na pewien czas ma z nimi zamieszkać aktywista społeczności LGBTQ+. Poszczególni członkowie rodziny reagują na Wasyla z dużą podejrzliwością i dystansem, ujawniając głęboko skrywane homofobiczne zapędy.

Mężczyzny to jednak nie zraża, bo jego głównym celem jest walka o akceptację i zrozumienie osób reprezentowanych przez niego mniejszości. Każdy kolejny dzień, który wspólnie spędzają, otwiera ich na siebie wzajemnie i przekonuje, że definiowanie innych wyłącznie przez pryzmat orientacji seksualnej mija się z celem. Obecność Wasyla wpływa na dynamikę rodzinnych relacji i ożywia uczucia, o jakich bohaterowie najwyraźniej dawno już zapomnieli.

Reżyser: Arkadij Nepytaliuk
Produkcja: Ukraina 2023
Obsada: Ołena Uzliuk, Oleksandr Jarema , Oleksandr Piskunow, Karolina Mruha, Akmal Gurezow
Czas: 95 min

 

Bad Boys: Ride or Die

Nowe, szalone przygody Marcusa i Mike'a.  Bad Boys są z nami od 1995 r. i za każdym razem dostarczają wielu wrażeń. „Bad Boys: Ride or Die” od 7 czerwca w Kinie Światowid.

Tym razem charakterni oficerowie policji będą musieli zająć się intrygą, które bezpośrednio wpływa na ich życie. Detektywi staną bowiem przed zadaniem oczyszczenia imienia ich dawnego sojusznika, wrabianego w korupcję. To zaś – jak zwykle – prowadzić będzie do widowiskowych starć z uzbrojonymi bandziorami.

Reżyser: Adil El Arbi, Bilall Fallah
Produkcja: USA 2024
Obsada: Will Smith, Martin Lawrence, Vanessa Hudgens
Czas: 115 min

 

Kino na życzenie: Win Everything

Kino Światowid zaprasza na kolejną odsłonę cyklu kino na życzenie. Tym razem proponujemy film dokumentalny poświęcony polskim triathlonistkom i triathlonistom. To produkcja o pasji, poświęceniu, odwadze i miłości do tego co się robi w życiu. Seans „Win Everything” w ramach kina na życzenie odbędzie się 7 czerwca o godzinie 19:00.

Film opowiada o wyjątkowych ludziach, dla których triathlon to coś więcej niż sport. Twórcy filmu przez dwa i pół roku jeździli po świecie z kamerą za szóstką triathlonistów. Podglądali, jak trenują i z czym się zmagają na co dzień. Wśród sportowców znajdują się profesjonaliści: Agnieszka Jerzyk i Robert Wilkowiecki, jeden zawodnik startujący na dystansach kwalifikowanych, to Mateusz Głuszkowski, oraz trzej zawodnicy startujący jako amatorzy: Agnieszka Nowak, Małgorzata Nowak oraz Łukasz Szałkowski Dzięki tej produkcji widzowie w Polsce i na całym świecie będą mieli okazję dowiedzieć się, co dzieje się za kulisami tego elitarnego sportu, jak uprawiają go profesjonaliści oraz amatorzy. Jest to szczególnie ważne, ponieważ w tym roku obchodzimy 40 rocznicę pierwszego oficjalnego polskiego triathlonu, który odbył się w stolicy Wielkopolski – Poznaniu.

Reżyser: Janusz Osiński
Produkcja: Polska 2024
Obsada: Agnieszka Jerzyk, Agnieszka Nowak, Małgorzata Nowak, Robert Wilkowiecki, Mateusz Głuszkowski, Łukasz Szałkowski
Czas: 85 min

 

Do usług szanownej pani

Francuska komedia w stylu "Za jakie grzechy dobry Boże". „Do usług szanownej pani” od 7 czerwca w Kinie Światowid.

Pod wpływem nagłego impulsu Andrew Blake podejmuje pracę lokaja we francuskim dworku. Jego życie nabiera nieoczekiwanego obrotu, gdy musi poradzić sobie z ekscentrycznym zachowaniem jego właścicielki oraz innymi członkami jej personelu, którzy zaskakują osobliwymi zwyczajami i wybuchowymi charakterami.

Reżyser: Gilles Legardinier
Produkcja: Luksemburg, Francja 2023
Obsada: John Malkovich, Fanny Ardant, Émilie Dequenne, Philippe Bas
Czas: 100 min

 

Jurek Maskonurek: Misja Puffinów

Przygody malutkiego ptaszka puffina i jego czwórki przyjaciół, których misją jest ocalenie swojej ukochanej wioski przed nikczemnymi wynalazkami inżyniera, morsa Ottona. „Jurek Maskonurek: Misja Puffinów” od 7 czerwca w Kinie Światowid.

Piątka Puffinów czyli ptaszków maskonurów o imionach Didi, Pati, Tik, Tak i Jurek po zdobyciu super mocy ucieka z niewoli nikczemnego morsa Otto von Arktusa. Jednak Mors nie zamierza pozwolić im na zabawę i tworzy coraz to nowe wynalazki, żeby zapanować nad dzielnymi maskonurami i całą krainą. Nie zwraca przy tym uwagi, że jego maszyny zatruwają Arktykę. Puffiny muszą walczyć o przyrodę i mieszkańców Tajgogrodu: wydry Bertę i Leopolda, kozła Alberta oraz małe zajączki. Teraz dzięki swoim nowym zdolnościom zaprowadzą ład i porządek w swojej krainie. Jurek Maskonurek, ruszaj na ratunek!

Reżyser: Néstor F. Dennis
Produkcja: Hiszpania, Włochy 2024
Czas: 87 min

 

Basia. Jestem w sam raz

Rezolutna pięciolatka i przyjaciele powracają w nowej odsłonie adaptacji uwielbianych książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak! „Basia. Jestem w sam raz” od 7 czerwca w Kinie Światowid.

Basia ma charakterek i mówi, co myśli. I co czuje. Misiek Zdzisiek też – bo lubi robić to, co Basia. Bystra Basia jest pełna uroku, energii i pasiastego humoru, dzięki czemu jej życie nigdy nie jest nudne! Uwielbia żelki i zwierzęta. Bardzo chciałaby mieć psa. Kocha swoich przyjaciół, braci oraz pluszowego Miśka Zdziśka, z którym nie rozstaje się ani na krok. Każdy dzień jest dla niej przygodą, podczas której uczy się czegoś nowego. Zakupy w centrum handlowym, dzień na placu zabaw i urodziny w muzeum? Będzie su-pe-ro-wo!

Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansów:

  1. Basia i plac zabaw

  2. Basia i urodziny w muzeum

  3. Basia i alergia

  4. Basia i moda

Reżyser: M. Wasilewski, Ł. Kacprowicz, R. Jaszczurowski, I. Meilūnas
Produkcja: Polska 2024
Czas: 45 min


Repertuar dostępny na stronie:
www.kino.swiatowid.elblag.pl/repertuar

 

Bilety można nabyć:
- online – www.bilet.swiatowid.elblag.pl,
- w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14:30 do 20:30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30,
- w biletomacie znajdującym się w holu CSE „Światowid” w Elblągu (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00.

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera