Targi literatury dziecięcej

11 października (środa) w godz. 9.00 - 15.00 w CKiWM "Światowid" odbędą się I Targi Literatury Dziecięcej, które mają na celu zwiększenie zainteresowanie książką oraz promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Idea ta cieszy się szerokim poparciem, o czym świadczy duże grono Patronów Honorowych oraz współorganizatorów, wśród których znaleźli się Elbląska Delegatura Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Gen. Dywizji Ryszard Sorokosz, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana im. Króla K. Jagiellończyka, Szkoła Podstawowa nr 18 – kółko recytatorskie oraz harcerze Komendy Hufca ZHP Elbląg. Aktywnymi uczestnikami targów będą uczniowie szkół podstawowych, ich rodzice, nauczyciele, bibliotekarze i zaproszeni goście (liczymy na udział ok. 1200 osób). Targi są jednym z punktów projektu "Nienacki znany i nieznany" realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego Promocja czytelnictwa.      Na przybyłych do „Światowida” gości czeka mnóstwo atrakcji m.in. stoiska promujące czytelnictwo przygotowane przez biblioteki szkół podstawowych, na których znajdą się m.in. książki i czasopisma  najczęściej czytane przez uczniów, książki z których biblioteka jest najbardziej dumna itd. Najbardziej pomysłowe stoiska otrzymają nagrody finansowe, które przyzna specjalna komisja składająca się m.in. z przedstawiciela Kuratorium Oświaty. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na godz. 11.45.      Na Placu K. Jagiellończyka będzie także wystawa pojazdów Pana Samochodzika oraz innych  wozów bojowych 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. W "Światowidzie" obejrzeć będzie też można wystawę poświęconą życiu i twórczości Zbigniewa Nienackiego (rękopisy, listy, zdjęcia, przedmioty należące do pisarza)  - wystawa ta powstaje dzięki współpracy z biblioteką Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

A oto spis imprez wymagających wcześniejszej rezerwacji miejsc dla klas:- projekcje filmu „Pan Samochodzik i niesamowity dwór” (godz. 8.00, 10.00, 12.00)- przedstawienie teatralne „Włóczęga i baśnie” na motywach scenariusza Wioletty Piaseckiej przygotowane przez kółko recytatorskie z SP 18 (godz. 9.30, 11.00)- spotkania autorskie z wróżką i bajkopisarką Wiolettą Piasecką, wspólne czytanie bajek (godz. 9.00, 10.00, 12.00)

Informacje oraz rezerwacja miejsc: 055 611 20 83.

ZREALIZOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO W RAMACH PROGRAMU OPERACYJNEGO „PROMOCJA CZYTELNICTWA”.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera