Zaduszki kabaretowo - filmowe

31 października, w wigilię Wszystkich Świętych o godzinie 20:00 rozpoczną się w sali kinowej Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid" Zaduszki Kabaretowo- Filmowe.

Każdy, kto wybierze się na Zaduszki znajdzie coś dla siebie. Dla miłośników kina wyświetlone zostaną filmy: „Demon: historia prawdziwa” i „ Gnijąca Panna Młoda”, natomiast dla tych, którzy lubią się pośmiać, czeka występ Kabaretu „Czesuaf”. Oprócz tego Ci, którzy zaprezentują podczas Zaduszek najciekawsze, demoniczne przebranie wezmą udział w konkursie. Zwycięzca otrzyma atrakcyjne nagrody. 

KABARET      Kabaret "Czesuaf" powstał w 2002 roku w Poznaniu z inicjatywy studentów tutejszego uniwersytetu. W swoim dorobku mają już kilka nagród, w tym I nagrodę na XXV Wieczorach Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim. Latem tego roku zdobył Grand Prix oraz Nagrodę Publiczności podczas XII Mazurskiego Lata Kabaretowego "Mulatka" w Ełku. Najnowszy program Czesuafa nosi tytuł "Kundel, czyli taki mieszaniec".

FILMYJeden z prezentowanych filmów „Demon. Historia Prawdziwa” to oparty na faktach horror, porównywany często do takich filmów jak: „ Szósty zmysł” czy „ Inni”. Jego scenariusz oparto na podstawie książki Brenta Monahana „The Bell Witch Story”. Dziś miejsce tamtych wydarzeń jest miejscem pielgrzymek ludzi zainteresowanych opowieściami nadprzyrodzonymi. Akcja filmu rozgrywa się od 1818 roku w Tennessee. Na rodzinę Bellów zostaje rzucona klątwa, z którą walczą 4 lata. Niewytłumaczalne, ciche odgłosy, przypominające oddech, jęki, kroki – to tylko część niewytłumaczalnych zjawisk, jakie zaczynają się dziać w ich domu. Chcąc uwolnić się od klątwy i ocalić córkę próbują egzorcyzmów…        Drugi z filmów - „ Gnijąca Panna Młoda” - to typowa czarna komedia. Jest to opowieść o miłości, namiętności i bezdusznym morderstwie. Główny bohater filmu, Viktor, w przed dzień swojego ślubu znajduje w lesie patyk. Dla zabawy nakłada obrączkę po czym wypowiada słowa przysięgi małżeńskiej. Okazuje się jednak, że to palec i na dodatek należący do zamordowanej dziewczyny... Victor decyduje się zawędrować do świata zmarłych, aby ją odnaleźć i poślubić (gdyż dziewczyna uważa się za jego prawowitą małżonkę). W tym czasie jego przyszła żona, Victoria, zastanawia się gdzie jest jej ukochany...

Wszyscy zainteresowani mogą dokonać telefonicznej rezerwacji biletów pod numerem: (055) 611 20 68. Ceny biletów: 30 zł  karnet, 20 zł na kabaret, 20 zł na dwa filmy.

Autor: Katarzyna Budek

Zobacz również

Zapisz się do newslettera