Spotkanie Pomostowe

Spotkanie Pomostowe

Warsztaty plastyczne w ramach "Pomostów"

W nadchodzący weekend będziemy gościć grupę Rosjan. Młodzież z Kaliningradu weźmie udział w warsztatach dziennikarskich i fotograficznych, otwarciu wystaw oraz konferencji "Okrągły stół".

 Weekendowe przedsięwzięcie jest kolejną odsłoną POMOSTÓW – Europejskich Spotkań Młodzieży Artystycznie Uzdolnionej. W ramach realizowanego od kwietnia projektu goście z Kaliningradu wezmą udział w warsztatach dziennikarskich i fotograficznych. Pod okiem fachowców młodzież przygotuje reportaże ze swego pobytu w Elblągu. Najlepsze teksty zostaną opublikowane w wydawanej przez nas gazecie „Pomosty”. - Uczestnicy warsztatów poznają zasady tworzenia tekstu informacyjnego i reportażowego. Ponadto obejrzą wystawę prac plastycznych i spotkają się z ciekawymi ludźmi - elbląskimi dziennikarzami oraz młodzieżą tworzącą niezależną telewizję obywatelską – zapowiada koordynatorka przedsięwzięcia Magdalena Czarnocka.

 Do uczestnictwa w niektórych punktach programu zapraszamy również elblążan. W sobotę, o godz. 12.00 otwarta zostanie wystawa prac pokonkursowych. W Galerii Nobilis (II pietro CKiWM Światowid) zaprezentujemy prace powstałe w ramach „Pomostów”. Małe dzieła sztuki w różnych technikach (ceramika, grafika, malarstwo, batik)  wykonano podczas sierpniowego pleneru w Iławie oraz nadesłano na konkurs pn. „Świat za oknem”.

Następnie zapraszamy do udziału w konferencji "Okrągły stół", podczas której spotkamy się m.in. z młodymi dziennikarzami, którzy współpracują z Fundacją Elbląg. Młodzież opowie o swej pasji i przygodzie z dziennikarstwem telewizyjnym. Efekty ich pracy można oglądać na antenie lokalnej telewizji.

Projekt „POMOSTY" częściowo finansowany jest przez Unię Europejską - Program Sąsiedztwa Litwa, Polska, Obwód Kaliningradzki Federacji Rosyjskiej.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera