Ogrody, kino, VR i druk 3D — dni otwarte CSE „Światowid" w Elblągu

Przyjdź i odkryj, co skrywa Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu! W sobotę 13 września zaprezentujemy się mieszkańcom Elbląga w Centrum Handlowym Ogrody, a w niedzielę 14 września otworzymy naszą siedzibę, by pokazać Wam budynek, ofertę i technologiczne ciekawostki. Dwa dni, setki wrażeń. Wpadnij z rodziną, przyjaciółmi — każdy znajdzie coś dla siebie! Zapraszamy w godzinach od 16:00 do 18:00.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza na wyjątkowy weekend pełen kreatywnych atrakcji i technologicznych odkryć. Tegoroczne Dni Otwarte rozłożyliśmy na dwa uzupełniające się wydarzenia — bo chcemy dotrzeć do Was tam, gdzie jesteście, i zaprosić do nas, by pokazać, co kryje się za drzwiami naszej instytucji.

Sobota — 13 września: Światowid w Ogrodach (CH Ogrody), godz. 16:00–18:00
Na sobotnim bloku w centrum handlowym będzie kolorowo i głośno — idealne otwarcie weekendu. Przyjdź, żeby:

  • pobawić się na warsztatach plastycznych (tworzymy, malujemy, inspirujemy!),

  • dowiedzieć się wszystkiego przy stoisku informacyjnym o ofercie CSE „Światowid” w Elblągu,

  • obejrzeć energetyczne pokazy taneczne w wykonaniu tancerzy z Centrum Tańca Promyk,

  • wziąć udział w konkursach z nagrodami i wygrać bilety, gadżety i vouchery.


To świetna okazja, by porozmawiać z naszym zespołem, zabrać ulotkę z programem sezonu i zaplanować przyszłe wizyty w kinie, na warsztatach i wystawach.


Niedziela — 14 września: Dni Otwarte w siedzibie CSE „Światowid” w Elblągu, godz. 16:00–18:00
Zapraszamy do naszego domu — pokażemy, czym żyje instytucja, jak działa kino i jakie technologie wykorzystujemy. W programie m.in.:

  • pokazy filmów z wakacyjnych warsztatów — krótkie filmy, duży uśmiech, lokalne talenty na ekranie;

  • warsztaty animacji poklatkowej — stwórz własną krótką animację krok po kroku;

  • skaning 3D oraz druk 3D — zobacz modelowanie i wydruk „na żywo”;

  • zabawy z goglami VR — wejdź do wirtualnych światów;

  • multimedialna wystawa ŚWIATŁO/CIEŃ — interaktywne doświadczenia dla oczu i wyobraźni;

  • pokazy taneczne CT Promyk oraz nauka tańca — zatańcz z nami;

  • warsztaty kreatywne — twórczość dla dzieci i dorosłych;

  • konkursy i zabawy z nagrodami — chwile rywalizacji i moc nagród.


W niedzielę nasi goście będą mogli zwiedzić sale, zaplecze kina i porozmawiać z prowadzącymi zajęcia — to idealna okazja, by poznać ofertę „od kuchni” i zapisać się na zajęcia.

Dlaczego warto przyjść?
Bo to nie jest zwykłe „otwarcie” — to zaproszenie do współtworzenia kulturalnej mapy Elbląga. Chcemy, żeby każdy (od przedszkolaka po seniora) poczuł, że Światowid to miejsce do nauki, zabawy i spotkań. Przyjdźcie zobaczyć nowoczesne technologie, porozmawiać z instruktorami, wziąć udział w warsztatach i wrócić do domu z pomysłem na kolejny weekend.

Podsumowanie (dokładne dni, miejsca i godziny)

> Sobota, 13 września 2025 — Centrum Handlowe Ogrody, godz. 16:00–18:00.

> Niedziela, 14 września 2025 — siedziba Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu (Plac Jagiellończyka 1), godz. 16:00–18:00.

Serdecznie zapraszamy — przyjdź, zobacz, doświadcz i zostań z nami na dłużej!










 

 

Zobacz również

Zapisz się do newslettera