Demon: historia prawdziwa (31.10.2006)

Powszechnie szanowana rodzina Bellów z Tennessee od 1818 roku, przez cztery lata zmagała się z siłami, których natury nie dało się wytłumaczyć. Film „Demon: historia prawdziwa", porównywany z „Szóstym zmysłem" i „Innymi", opowiada o tych niesamowitych wydarzeniach. Jego scenariusz oparto na podstawie książki Brenta Monahana „The Bell Witch Story".

Ta historia wydarzyła się naprawdę. Została potwierdzona i udokumentowana w kilkudziesięciu książkach. Dziś miejsce tamtych wydarzeń jest miejscem pielgrzymek ludzi zainteresowanych opowieściami nadprzyrodzonymi.

Historia zaczyna się od konfliktu pomiędzy Johnem Bell a Kate Batts . W jego efekcie kobieta rzuca klątwę na rodzinę Bellów. Kate Batts, uważana przez miejscową społeczność za czarownicę, przepowiada rychły koniec rodu Bellów. Wkrótce w domu rodziny oraz jego otoczeniu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Niewytłumaczalne, ciche odgłosy, przypominające oddech, jęki, kroki - z czasem zaczynają się nasilać, aby wreszcie przybrać formę brutalnych, fizycznych ataków na ojca rodziny, Johna i jego jedyną córkę, Betsy. Dziewczyna jest regularnie i bardzo brutalnie bita przez nieznaną siłę, której nikt nie jest w stanie powstrzymać. W nieoczekiwanych momentach duchy kontaktują się z rodziną, ale nigdy nie dają odpowiedzi na pytanie, dlaczego to robią. Bellowie rozpaczliwie szukają przyczyny tych ataków. Chcąc je przerwać i ocalić córkę i siebie, radzą się sąsiadów, próbują egzorcyzmów, przenoszą Betsy w różne miejsca - wszystko bez skutku. Duchy zdają się być wszędzie i nękają ich nieprzerwanie. Betsy jest odwiedzana przez tajemniczą dziewczynkę, widzianą tylko przez nią, a nocami prześladuje ją budzący przerażenie, czarny wilk.

Produkcja: USA [90 min.]Reżyseria, scenariusz: Courtney SolomonObsada: John Bell, Lucy Bell, Richard Powell, Betsy Bell, James JohntsonMuzyka: Caine DavidsonGatunek: horrorRezerwacja: (055) 6112068, (055) 6112076

Produkcja: USA [90 min.]Reżyseria, scenariusz: Courtney SolomonObsada: John Bell, Lucy Bell, Richard Powell, Betsy Bell, James JohntsonMuzyka: Caine DavidsonGatunek: horrorRezerwacja: (055) 6112068, (055) 6112076

Zobacz również

Zapisz się do newslettera