Koncert fortepianowy Miho Kurihary

Listopadowym koncertem fortepianowym Japonki Miho Kurihary rozpoczniemy cykl „Spotkań ze sztuką".

„Światowid”, Towarzystwo Muzyczne „Eroica” oraz Warsztat Ludzi Twórczych są organizatorami nowego cyklu kulturalnego pn. „Spotkania ze sztuką”. Ich celem jest prezentacja i promocja wybitnych, choć jeszcze nie tak popularnych, talentów muzycznych.

 - Chcemy stworzyć młodym artystom szansę zaprezentowania się przed publicznością. Mamy nadzieję, że „Spotkania ze sztuką”  staną się elbląską tradycją, okazją do odkrywania nieznanych, a jednocześnie bardzo wartościowych, obszarów muzycznych – rekomenduje przedsięwzięcie Marta Osowska, prezes Towarzystwa Muzycznego „Eroica”.

 6 listopada naszym gościem będzie pianistka  Miho Kurihara, absolwentka Akademii Muzycznej Kunitachi w Tokio.  Japonka jest stypendystką Rządu Polskiego, w październiku rozpoczyna staż naukowy w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Kurihara wielokrotnie występowała w Polsce i za granicą. W Japonii zorganizowała spotkanie pn. „Serce Polski, Serce Chopina”, które zilustrowała własnymi interpretacjami utworów polskiego kompozytora. We wrześniu bieżącego roku występowała na inauguracji XIV Śląskiego Festiwalu im. L. V. Beethovena w Głogówku oraz na koncercie z cyklu Letnich Koncertów Muzyki Rosyjskiej w Pruszkowie.

 Na pytanie o swe plany związane z muzyką M. Kurihara odpowiada: - Chciałabym mieć dużo okazji do występów, dzięki którym mogłabym przekazywać to,  czego nauczyłam się w Polsce. Z drugiej strony chciałabym poszerzać swoją wiedzę o muzyce polskiej, starając się jednocześnie robić postępy w języku polskim.

 Podczas elbląskiego koncertu Miho Kurihara wykona:Preludia Claude’a Debussy’ego, Mazurki F. Chopina Op.30: c-moll, h-moll, Des-dur, cis-mollMazurki K. Szymanowskiego Op.50 - 1, 2, 3, 4oraz „Sonatę Fantazja” A. Skriabina.

 Na koncert fortepianowy Miho Kurihary zapraszamy 6 listopada (poniedziałek), o godz. 18.00 do Galerii Nobilis (II piętro CKiWM Światowid). Wstęp wolny.

Podczas koncertu będzie możliwość zakupu „cegiełek” na rozwój talentu Miho Kurihary.

Zobacz również

Zapisz się do newslettera