Jesteśmy w ogólnopolskim finale!

Wejdź na stronę http://www.warto.eu/ i zagłosuj na projekt Stowarzyszenia „Jantar" - pozycja nr 11. Jednym kilknięciem możesz pomóc elbląskim dzieciakom!

Z radością informujemy, że projekt naszego autorstwa pn. „Akademia Pana Kleksa” zakwalifikował się do finału ogólnopolskiej akcji „Warto być za”.  Jeszcze bardziej cieszymy się z faktu, że będziemy mogli pomóc dzieciom z elbląskich rodzin zastępczych. Akademia Pana Kleksa jest bowiem pomysłem na skuteczną pomoc tej grupie społecznej.

Drogi Czytelniku, realizacja pomysłu jest zależna od Twojego zaangażowania! Finałowe projekty (w naszej kategorii jest ich dziewięć) zostały zaprezentowane opinii publicznej na stronie http://www.warto.eu/glosuj.php Za pomocą tej strony można zagłosować na wybrany projekt. Nasz nosi tytuł „Akademia Pana Kleksa – program pomocy dzieciom z rodzin zastępczych w Elblągu” – pozycja nr 11. Czterech zdobywców największej ilości głosów otrzyma dofinansowanie na realizację projektu. W naszej kategorii o dotację rywalizujemy z Poznaniem, Warszawą, Gdańskiem, Katowicami, Sosnowcem i Jarosławiem.

Ponadto można głosować za pomocą smsów o treści Warto.11 na nr 7138. Ta forma kosztuje 1 zł + VAT.

Drodzy Czytelnicy, liczymy na Waszą wspaniałomyślność i zaangażowanie. Liczymy na Wasze głosy. Naprawdę warto być za!

Opis projektu:Akademia rozpocznie swą działalność w styczniu 2007 roku. Podczas weekendowych spotkań dzieci będą uczyć się obsługi komputera, języka angielskiego, a także korzystać z korepetycji. Światowidowa  Kuchnia Pana Kleksa zaserwuje maluchom pyszne darmowe posiłki. Ponadto dzięki uczestnictwu w warsztatach psychologicznych, artystycznych oraz wycieczkach edukacyjnych uczniowie rozwiną swe talenty i pasje naukowe. Wspólnie z rówieśnikami przygotują przedstawienie muzyczno-teatralne pt. „Akademia oraz wystawę prac plastycznych. Dzięki aukcji będą mogli zdobyć pieniądze na zaspokojenie własnych potrzeb edukacyjnych. Pod koniec swej działalności Akademia przekształci się w Elbląski Parlament Młodzieżowy, który będzie uczył najmłodszych korzystania z praw demokracji.

- Nazwy zadań realizowanych w ramach Akademii odpowiadają terminom z bajki Brzechwy (Psi Raj, Prawe Oko Pana Kleksa), co czyni projekt zrozumiałym i atrakcyjnym dla młodego odbiorcy. Zdobycie materialnego wsparcia wymaga od beneficjentów dużego nakładu pracy: samodzielnego przygotowania przedstawienia albo młodzieżowej konferencji naukowej. Eliminujemy w ten sposób postawę roszczeniową, stawiamy na aktywność! Udział w lekcjach kleksografii wzmocni poczucie wartości dzieci, zaowocuje poprawą ocen szkolnych i z zachowania. Akademia i powstały z niej Elbląski Parlament Młodzieżowy skutecznie uczą funkcjonowania w grupie, stwarzają szansę na stanie się lokalnym liderem. Wiwat Akademia! Wiwat jej uczniowie! - rekomendują projekt jego koordynatorzy: Magdalena Czarnocka i Jędrzej Rusiński

Zobacz również

Zapisz się do newslettera