Ceramiczne cuda

Ceramiki, które wzięły udział VII Ogólnopolskim Konkursie Ceramiony, będziemy mogli obejrzeć w Centrum Kultury „Światowid" już w piątek 12 stycznia. Wtedy to zaplanowano rozstrzygniecie konkursu, wernisaż, warsztaty ceramiczne i wykład.

Nadesłano ponad sto ceramik dzieci, młodzieży jaki i dorosłych, i są to prace z całej Polski, nie tylko z północy - Gdańsk czy Słupsk, ale także z południa - np. Zakopane. - Jestem mile zaskoczona jakością prac - mówi Ewa Bednarska - Siwilewicz organizatorka konkursu. - Z radością stwierdzam, że w tym roku poziom, w porównaniu z latami ubiegłymi, jest najwyższy.W piątek, 5 stycznia, ceramiki oceniać będzie jury: Alicja Majkowska z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, Mirosław Czarny - artysta plastyk z Młodzieżowego Domu Kultury i Zbigniew Szmurło - artysta plastyk, sekretarzem będzie Józef Siwilewicz - twórca. Decyzję jury poznamy podczas wernisażu, który odbędzie się 12 stycznia w Galerii Nobilis o godzinie 16.00, wtedy też zostaną wręczone dyplomy i nagrody. Konkurs jest doskonałą okazją do przybliżenia elblążanom sztuki ceramicznej, dlatego przed otwarciem wystawy zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zacząć przygodę z tą fascynującą dziedziną sztuki na bezpłatne warsztaty, odbywać się one będą od godziny 10.00 do 13.00. Szczególnie chcielibyśmy zachęcić młodzież z elbląskich szkół, którą zainteresować może również wykład o godzinie 13.00 z historii sztuki o ceramice na przestrzeni wieków. Ciekawostką jest, że na wystawie zaprezentowane będą także prace elbląskich dziennikarzy, którzy spotkali się na warsztatach ceramicznych latem 2006 roku. Zapraszamy więc wszystkich, których ciekawi, jak twórczy są przedstawiciele naszych mediów, zapraszamy również samych warsztatowiczów.

W programie:godz. 10 - 13.00 bezpłatne warsztaty ceramicznegodz. 13.00 wykład z historii sztuki o ceramice na przestrzeni wiekówgodz. 16 00 otwarcie VII ogólnopolskiej wystawy ,,Ceramiony" i wręczenie nagród i dyplomów.

Autor: em

Zobacz również

Zapisz się do newslettera