Repliki Festiwalu Filmowego ze Sieny

Najlepsze etiudy, animacje, dokumenty i fabuły Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Sienie będzie można zobaczyć 3 i 4 lutego w Kinie „Światowid".

Festiwalowe obrazy po raz pierwszy przyjechały do Elbląga w 2006 roku dzięki ówczesnemu kierownikowi kina Marcinowi Borchardowi, to on skontaktował się z dyrektorką festiwalu Barbarą Białkowską, która zgodziła się zorganizować w naszym mieście Repliki. Ciekawostką jest, że pani Barbara pochodzi z Elbląga i jak sama przyznała - miłością do kina „zaraziła" się właśnie tu. Elbląska publiczność przyjęła Repliki Festiwalu bardzo ciepło i z dużym zainteresowaniem. Tematyka podejmowana przez twórców krótkich form jest wszechstronna, są tu etiudy pokazujące codzienność, obyczaje, zadające pytania, ale i komedie czy filmy artystyczne, wśród tegorocznych propozycji znajdą się też produkcje dla dzieci. 

Kilka słów o Festiwalu... Cieszy się już wieloletnią tradycją, w listopadzie ubiegłego roku odbyła się jego 11 edycja, i jest wydarzeniem na skalę europejską. Każdego roku do Sieny, miasta uniwersyteckiego we Włoszech, zjeżdżają się twórcy filmowi z różnych stron świata, odbywa się tu konkurs filmów krótkometrażowych, warsztaty i przeglądy retrospektywne, przedstawiające stan filmu krótkiego w Europie i na świecie.

Co nas czeka w czasie tegorocznych Replik Festiwalu?Pierwszy dzień Replik - 3 lutego w sobotę o 20.30 - to spotkanie z włoskimi obrazami, ok. 8 filmów, 4 lutego o godzinie 18.00 poznamy Laureatów Konkursu Międzynarodowego - 7 obrazów. Ale to jeszcze nie wszystko, w tym roku podczas Replik - Kino Światowid - przygotowało niespodziankę, w niedzielę 4 lutego o godzinie 11.00 zaprasza wszystkie dzieci na Filmowy Poranek, czyli najlepsze animacje z Festiwalu w Sienie. Na ekranie prezentowane będą filmy o tytułach: Ucz się zanim zaczniesz rosnąć, Uśmiechnij się, Pogromca lwów, Stara śpiewka i wiele innych propozycji dla najmłodszych widzów.

W dniach 3 i 4 lutego do kina „Światowid" zapraszamy nawet najbardziej wymagających widzów, Repliki Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Sienie z pewnością nie zawiodą ich oczekiwań.

Ceny biletów na Repliki są bardzo przystępne: bilet na jeden dzień kosztuje 10 zł, na dwa dni 15 zł, Poranek 5 zł, posiadacze karnetu wstęp na poranek gratis. Informacja: (055) 6112056, (055) 6112076

Autor: em

Zobacz również

Zapisz się do newslettera