W kobietach są całe oceany ciekawości - wystawa Aktu

Centrum Kultury „Światowid" przygotowało bardzo wyjątkową wystawę fotografii - Akt -autorstwa Wacława Wantucha. Wernisaż odbędzie się w piątek 2 lutego o godzinie 17.30 w Galerii Nobilis.

W rozmowie z Martą Majewską i Michałem Sułkiewiczem artysta zapytany dlaczego fotografuje kobiety pwiedział: W kobietach są całe oceany ciekawości, której nie można zaspokoić." (Rozmowa z Wacławem Wantuchem; fotopolis.pl)Fotografuje kobiece ciało, ale robi to w bardzo wyjątkowy sposób. Na modelki najchętniej wybiera tancerki, a to dlatego, że są bardzo kreatywne i wygimnastykowane. Kobiety zajmujące się tańcem mają naturalność poruszania się, układania ciała, w taki sposób, że powstają interesujące go przekrzywienia, wygięcia itp. Najbardziej inspirującą okazała się dla niego pierwsza sesja z baletnicą. Wtedy odkrył, co chce fotografować i z kim będzie pracował. Jak mówił w wywiadzie: „Przygotowałem wówczas różne tła w postaci płótna, malowanego tła na płycie itp. Kiedy przyszła tancerka, zaczęła tak wywijać, że po prostu nie mieściła się w tle (...), zaczęła kreować niesamowitą ilość póz i figur. Ta sesja była niesamowita." (fotopolis.pl)

Na jego fotografiach widzimy całą różnorodność kobiecego piękna - figury modelek, kobiety puszyste i bardzo szczupłe. O jego wystawie Majewska powiedziała - „Artysta nie poprzestaje na rejestrowaniu ładnych ramion, piersi czy pośladków - ciało jest jedynie inspiracją do tworzenia obrazów zaskakujących i wyjątkowych." (fotopolis.pl) Nie sposób opisać uroku tych obrazów - trzeba je zobaczyć. Zapraszamy w piątek na wernisaż.Fotografie, które zobaczymy na wernisażu, zostały wykonane aparatami Olympus E- System.

Strona artysty: www.waclawwantuch.com

Autor: em

Zobacz również

Zapisz się do newslettera