Shooting dogs (2 - 8.02.2007)

W dniach od 2 do 8 lutego kino "Światowid" zaprasza na film SHOOTING DOGS.

Film nakręcony został na podstawie autentycznych wydarzeń; scenariusz oparty na wspomnieniach reportera BBC, który był świadkiem ludobójstwa w Rwandzie w 1994 roku.„Shooting Dogs" to nie tylko film o Rwandzie czy też o samej Afryce. To film o człowieku, o ludzkich zachowaniach i tym, co w życiu najtrudniejsze - o podejmowaniu wyborów. Stając przed kolejną decyzją, tak jak bohaterzy filmu, stajemy przed pytaniami - robię źle, czy może też - robię dobrze? A może po prostu lepiej nie robić nic? Tragiczne wydarzenia w École Technique Officielle skłaniają do dużo głębszych przemyśleń, ukazują bowiem sytuację bez wyjścia, na którą nałożyły się lata określonych decyzji. Czy powrót wojsk do szkoły uratowałby Tutsi przed zagładą czy może też tylko przedłużył agonię ludzi? Czy istniał sposób, który uratowałby życie nie tylko uciekinierom ze szkoły, ale także tym, którzy pozostali w miastach? Ten film, mógłby być także filmem o wydarzeniach w Kosowie czy Dachau... Nie ukazuje on bowiem ani czarnej, ani białej strony życia; istnieje tylko człowiek i jego zdolność do podejmowania określonych decyzji.

NAGRODY I NOMINACJE

2006 - BAFTA AWARDS - nominacja do nagrody Carla Foremana dla najbardziej obiecującego reżysera2006 - British Independent Film Awards (nominacja) - najlepszy film i najlepszy reżyser2006 - Heartland Film Festival - Grand Prix w kategorii "najlepszy dramat fabularny"

Produkcja: Wielka Brytania/ Niemcy [115 min.]Reżyseria, scenariusz: Michael Caton- Jones, Richard AlwynObsada: John Hurt, Hugh Dancy, Dominique Horowitz, Claire- Hope AshiteyMuzyka: Daria MarianelliGatunek: dramatCena: 10 zł. Rezerwacja: (055) 6112068, (055) 6112076

Autor: Natalia Klonowska

Zobacz również

Zapisz się do newslettera