Palmy i pisanki - Elbląg 2007

Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid" w Elblągu tradycyjnie już zaprasza do udziału w konkursie na palmy i pisanki wielkanocne.

Jego celem jest ochrona dziedzictwa kulturowego i tradycji oraz promocja rodzimego folkloru, a także edukacja etnograficzna w zakresie zwyczajów i obrzędów ludowych - ogłoszony jest w dwóch kategoriach: dla osób indywidualnych do 18 lat i powyżej oraz prace wykonane w pracowniach instytucji i ośrodków kultury (w tym prace zbiorowe). Termin nadsyłania prac mija 26 marca. Palmy (każdy z uczestników zgłosić może maksymalnie jedną) powinny zawierać kwitnące gałązki wierzbowe, kwiaty trzciny wodnej, barwinek, suszone zioła, kwiaty, krzewy, trawy oraz kolorowe kwiaty z bibuły i wstążki, a pisanki (maksymalnie 3 sztuki) zdobione być powinny naturalnymi barwnikami (np. wywarem z łusek cebuli), jednobarwne tzw. kraszanki, zdobione techniką woskową (bakaliową), z wydrapywanym ostrym narzędziem wzorem tzw. kroszonki, oklejane wycinankami lub rdzeniem sitowia i wełną.

- Preferować będziemy stare, tradycyjne techniki ludowe i użycie naturalnych materiałów, choć jury uwzględni także współczesne realia i oceniać będzie również inne techniki plastyczne - zapowiada koordynator konkursu Magdalena Czarnocka. - Przewidujemy także możliwość udziału jednego uczestnika w obu kategoriach, czyli palmach i pisankach.

Każda z konkursowych prac musi być zaopatrzona w informację o autorze /imię i nazwisko, dokładny adres, nr telefonu/ i dostarczona osobiście lub przesłana na adres:

Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid"Pl. K. Jagiellończyka 182-300 Elbląg

Nagrodzone i wyróżnione prace nie będą zwracane ich autorom. Uroczysty wernisaż połączony z wręczaniem nagród odbędzie się 31 marca 2007 r. o godz. 12.00 w CKiWM „Światowid"

Zapraszamy do udziału.

KOORDYNATOR KONKURSU: Magdalena Czarnocka - Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid" w Elblągu, tel.: 055/611 20 50, 055/611 20 83; fax. 055/611 20 60; e-mail: magdalena.czarnocka@swiatowid.elbląg.pl

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Zobacz również

Zapisz się do newslettera