Media i kultura w Internecie - zaproszenie

CKiWM "Światwid" zaprasza 10 marca o godz. 15.00 wszystkich zainteresowanych na konferencję organizowaną z okazji uruchomienia e-Światowid pod hasłem "MEDIA I KULTURA W INTERNECIE".

e-Światowid to Portal Kulturalny Warmii i Mazur, na którym zamieszczane są pliki dźwiękowe i radiowe, czyli Radio eKultura i eKultura TV uruchomione dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej z Programu Sąsiedztwa Litwa, Polska, Obwód Kaliningradzki Federacji Rosyjskiej.

Konferencja odbędzie się w Sali Kameralnej kina "Światowid". Wówczas zaprezentowany zostanie film o e-Światowid, a następnie o konieczności promocji przedsięwzięć kulturalnych i ludzi kultury w Internecie oraz o turystyce kulturalnej, jako jednym z filarów promocji Warmii i Mazur mówić będzie Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Piotr Żuchowski. Z kolei o możliwościach Internetu, jako kanału promocji kultury, sztuki i twórców - stanie obecnym i perspektywach powie przedstawiciel MKiDN z Departamentu Prawno-Legislacyjnego, prawnik, specjalista w zakresie prawa autorskiego Joanna Kluczewska-Strojny. Mariusz Wróbel z Narodowego Centrum Kultury przybliży działania podejmowane w ramach programu PRokultura 2007, jego efektach i oczekiwaniach. Obecny będzie również Profesor Marek Sokołowski z UWM w Olsztynie, który mówić będzie o obecności mediów w Internecie ze szczególnym uwzględnieniem nowopowstających gazet, radia i telewizji internetowej. Natomiast Zbigniew Walczyk, Rektor PWSZ w Elblągu przybliży pozycję kultury w Internecie i powie jak informatycy widzą skuteczność tej formy prezentacji kultury.Na konferencji obecni będą także dyrektorzy instytucji kultury z regionu, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz dziennikarze.

Zapraszamy do udziału - wstęp wolny.

Projekt "Wirtualne Centrum Kultury "eŚwiatowid" ośrodkiem współpracy polsko - rosyjskiej" częściowo finansowany przez Unię Europejską - Program Sąsiedztwa Litwa, Polska, Obwód Kaliningradzki Federacji Rosyjskiej

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Zobacz również

Zapisz się do newslettera