Mała Miss 23-29.03.07

Poznajcie rodzinę Hoover: Olive, siedmioletnia, tłuściutka kandydatka na królową piękności; jej ojciec, Richard, walczący o uznanie "doradca życiowy"; jej mama, Sheryl, która musi przywieźć do domu swego brata Franka - proustologa po nieudanej próbie samobójczej.

Frank zamieszka w jednym pokoju z jej synem Dwaynem, wielbicielem Nietzschego, który poprzysiągł milczenie, aż dorośnie do wieku, kiedy będzie mógł zostać pilotem myśliwca. Jest i dziadek, usunięty niedawno z domu spokojnej starości za niuchanie heroiny. Cała rodzina rusza w drogę, by odwieźć Olive na konkurs piękności Little Miss Sunshine. Zwariowana komedia przywołująca obłędny nastrój filmów Franka Capry. I podobnie jak w filmach mistrza farsy ta wyborna, bujna i komiczna historia jest parodią amerykańskich wartości, wydobywającą człowieczeństwo ukryte w rodzinie odmieńców.

Produkcja: USA [103 min.]Reżyseria, scenariusz: Valerie Faris, Michael ArndtObsada: Abigail Breslin, Greg Kinnear, Paul Dano, Alan ArkinMuzyka: Michael DannaGatunek: dramat/ komedia

Cena: 12 złRezerwacja: 055 6112068,76

Autor: nk

Zobacz również

Zapisz się do newslettera