Dar losu...

Piosenkarz, kompozytor, pianista. Elblążanin. Wystąpi w rodzinnym mieście 12 maja o godz. 19.00 w sali kina „Światowid".

Ryszard Rynkowski to także honorowy obywatel Elbląga. W dzieciństwie uczył się gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej, muzykował w amatorskich zespołach Elbląga, prowadził licealny kabaret Tak To Bywa, który w 1968 roku na Przeglądzie Zespołów Szkolnych Polski Północnej zdobył II nagrodę, a w 1972 roku, w czasie studiów, wystąpił z grupą El na V Festiwalu Kultury Studenckiej w Olsztynie.Długie lata muzykował z grupą VOX jako wokalista i kompozytor, a od 1987 roku występuje jako solista.

  Zdobywca tytułu dla najlepszego wokalisty w plebiscycie SUPERJEDYNKI otrzymał też jedyne na świecie przyznawane przez dzieci odznaczenie - Order Uśmiechu. Dwukrotnie występował z Joe Cockerem - 10 grudnia 2001 roku w Teatrze Wielkim w Warszawie oraz 7 lipca 2002 roku na stadionie Pogoni w Szczecinie.

Jego twórczość podoba się chyba wszystkim - album Intymnie zdobył tytuł Złotej i Platynowej Płyty, Ten typ tak ma - Złotej Płyty, a Złota Kolekcja - Inny nie będę oraz Dary losu osiągnęły status PODWÓJNEJ PLATYNOWEJ PŁYTY.

12 maja o godz. 19.00 Ryszard Rynkowskiego wystąpi w „Światowidzie" . Cena biletu - 30 zł. Promocja - przy zgłoszeniu zbiorowym pow. 20 osób bilet w cenie 25 zł od osoby.

Informacje o artyście ze strony www.rynkowski.art.pl.

Autor: J. Kozłowska - Dyrla

Zobacz również

Zapisz się do newslettera