Język angielski dla początkujących. Bawiąc – uczyć!!!

Kino "Światowid" zaprasza 08.05.2007 o godz. 9.00 i 10.30 do Dużej sali Kina 'Światowid" na spektakl adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych.

Jest to spektakl z elementami edukacji dotyczącej nauki jęz. angielskiego - powstał przy wsparciu merytorycznym British Council Uniwesytetu Łódzkiego.Konsultantem merytorycznym była Prof. Anna Lesińska - Gazicka.

"Magiczny Komputer" łączy elementy gry aktorskiej z planem lalkowym. Akcja rozgrywa się w świecie komputerowym. Przypadkowe uruchomienie programu do nauki języka angielskiego przez sprzątaczkę Nastazję sprawia, że Magiczny Komputer ożywa. Gospodarzami wirtualnego świata są Mrs. Joistick i Myszy Komputerowe (plan żywy), ale nieoczekiwanie pojawia się w nim także "Wirus-Świrus" , która zakłóca działanie całego programu (postać jest lalką typu Mupppet).

Mnogość postaci, zabawne i zaskakujące sytuacje, porywająca muzyka, barwna scenografia sprawiają, że widzowie w sposób bezstresowy chłoną kolejne tematy z jęz. angielskiego - liczebniki, kolory, potrawy, popularne zwroty, a całość wieńczą quizy dotyczące powyższych tematów.Autorem scenografii do spektaklu jest znany, łódzki scenograf, plakacista i autor ilustracji książek dla dzieci Jan Zieliński. Muzykę skomponował Włodzimierz Wdowiak, a układy taneczne ułożył choreograf, wykładowca PWSTF i TV w Łodzi Kazimierz Knol.Walory spektaklu "Magiczny Komputer" zostały docenione przez Ministerstwo Spaw Zagranicznych. Zaproszenie Instytutu Polskiego w Berlinie,umożliwiło prezentację przedstawienia, widowni niemieckiej, w sali Gala Theater (Berlin wrzesień 2002r.).

Autor: J. Kozłowska - Dyrla

Zobacz również

Zapisz się do newslettera