Współpraca międzynarodowa CKiWM

„Światowid" nawiązał współpracę artystyczną z Useful Artistic Skills Group w Londynie.

The UASG powstała w Londynie, w lutym 2007. Jest organizacją non-profit, której głównym zadaniem jest reprezentowanie i promowanie NIEZAWODOWYCH artystów z całego świata.

- Obecnie, The UASG zrzesza blisko 30 artystów, reprezentujących różne dziedziny sztuki: muzykę, malarstwo, rzeźbę, taniec, literaturę, fotografików i aktorów i przybywa ich z każdym dniem - mówi Filip Cuprych z The UASG. - Artyści, którzy związali z nami swoją przyszłość pochodzą m.in.: z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Polski, Niemiec, Hiszpanii, Nigerii, Rosji, Czech i Turcji. Wśród nich jest czterech elblążan: Piotr Olejnik, Piotr Krupski, Joanna Żondłowska i Dawid Połczyński.

The UASG przygotowuje już pierwsze wydarzenie kulturalne z udziałem pierwszej grupy NIEZAWODOWYCH artystów - plastyków i fotografików. A wydarzeniem tym będzie wystawa malarstwa i fotografii w jednej z galerii w centrum Londynu.

- Planujemy też kolejne, którym będzie jesienny spektakl muzyczny - chcemy promować zrzeszonych u nas niezawodowych artystów, którzy bardzo często reprezentują niezwykłe talenty i umiejętności, ale nie mają zbyt wielu możliwości pokazania ich publicznie. - dodaje Shah Husain, współtwórca The UASG - Dajemy taką możliwość, a hasło przewodnie organizacji brzmi: „Po co Ci umiejętności, skoro nikt o nich nie wie?"

Pomysł zdobył już zainteresowanie potencjalnych sponsorów i mediów. Przypominamy, że Filip Cuprych jest także elblążaninem - dziennikarzem i wydawcą radiowym.

- Do Useful Artistic Skills Group może zgłaszać się każdy chętny, kto uważa swoje umiejętności za co najmniej dobre - zachęca Filip Cuprych. - Na stronie internetowej www.uasg.eu powstał specjalny dział PARTNERS, w którym można znaleźć biografie i dorobek artystów, już współpracujących z the UASG.

Miejmy nadzieję, że nasza współpraca zaowocuje ciekawymi przedsięwzięciami realizowanymi w Elblągu - CKiWM „Światowid" chętnie promuje młode talenty i pokazuje dorobek artystyczny utalentowanych ludzi.

Autor: J. Kozłowska - Dyrla

Zobacz również

Zapisz się do newslettera