Bajor z Młynarskim, laureatka z recitalem i Minister Kultury

Już w środę rozpoczyna się XI edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie?

Z radością informujemy, że do występów w ramach koncertu galowego dołączy kochany przez elblążan - Michał Bajor. Na jego koncerty w naszym mieście każdokrotnie przychodzą tłumy nie tylko publiczności, ale wielbicieli. Michał Bajor zaśpiewa w koncercie piosenek Wojciecha Młynarskiego - usłyszymy m.in. Ogrzej mnie, Nie opuszczaj mnie i Moja miłość największa.

Z recitalem piosenek Czesława Niemena wystąpi też Natalia Sikora.- Natalia nie tylko uczestniczyła w naszym festiwalu, ale była jego laureatką - wygrała IX edycję ...Czy to jest kochanie? - mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny festiwalu. - Dlatego zaprosiliśmy ją do udziału w koncercie galowym. Elblążanie znać ją też mogą z Elbląskich Nocy Teatru i Poezji.Natalia Sikora jest laureatką między innymi Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego , Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie, Festiwalu im. Anny Jantar we Wrześni, Festiwalu im. Anny German w Zielonej Górze oraz konkursów poetyckich w Aleksandrowie Kujawskim. Obecnie studentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

XI OFSS...Czy to jest kochanie? otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- W minionym tygodniu dowiedzieliśmy się, że nasz festiwal został doceniony przez Ministra Kultury - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CKiWM "Światowid". - Przeznaczenie dodatkowych funduszy z pewnością pomoże nam przygotować imprezę o wysokim poziomie artystycznym i organizacyjnym. Jest także potwierdzeniem prestiżu przedsięwzięcia, w którym będziecie Państwo brali udział.

Program tegorocznej imprezy dostępny jest na stronie www.swiatowid.elblag.pl/kochanie/.

Autor: J. Kozłowska - Dyrla

Zobacz również

Zapisz się do newslettera