Taniec - towarzyska umiejętność

Stowarzyszenie „Jantar" zaprasza elbląskich studentów do bezpłatnej nauki tańca towarzyskiego.

 „Jantar" pozyskał kolejne środki finansowe na realizację programu nauki tańca. Tym razem skierowany jest on jednak nie do dzieci i młodzieży, ale do studentów. Grant pozyskano z Ministerstwa Sportu.

- W dzisiejszych czasach taniec stał się obowiązkiem towarzyskim, a umiejętność tą powinno się opanować w latach szkolnych - mówi prezes stowarzyszenia Antoni Czyżyk. - Dzisiejsi studenci nie mieli wcześniej do tego okazji i dlatego powstał nasz program, który pomóc ma w nadrobieniu tych zaległości. Jak zapewnia - po zakończeniu projektu podopieczni „Jantara" będą mogli swobodnie czuć się na spotkaniach towarzyskich i tanecznych spotkaniach okazjonalnych. 

  Uczestnictwo w zajęciach, w których przeważać będą elementy tańca użytkowego oraz weekendowe spotkania tematyczne z zakresu salsy, marengue, mambo i samby, jest bezpłatne, a w lekcjach brać mogą udział nie tylko studenci elbląskich uczelni, ale także uczelni z regionu - za okazaniem legitymacji studenckiej.- Realizacja projektu już się rozpoczęła, a potrwa on do grudnia - kontynuuje Antoni Czyżyk. - Prowadzimy rozmowy z elbląskimi uczelniami, ponieważ to przede wszystkim tam odbywać się będą zajęcia. Informacje o terminach spotkań szukać należy na stronie WWW.promyk.elblag.pl i na uczelniach.

Autor: J. Kozłowska - Dyrla

Zobacz również

Zapisz się do newslettera